Rīga, 23. febr., LETA. Šā gada janvārī grāmatu tirdzniecības apjoms samazinājās par 15%, bet februārī grāmatu tirdzniecības apjoma kritums varētu būt vēl dramatiskāks - 30%, 23. februārī preses konferencē prognozēja Latvijas Grāmatnieku ģildes valdes priekšsēdētāja Ināra Beļinkaja.
Vissmagāk krīzi izjūtot neatkarīgās grāmatnīcas, kas nepieder lielajām izdevniecībām un neietilpst grāmatnīcu "ķēdēs", apgalvoja Beļinkaja. Viņa piebilda, ka, spriežot pēc publikācijām specializētajos žurnālos, līdzīgas problēmas izjūt grāmatu tirgotāji visā Eiropā.
 
Grāmatu tirdzniecības apjoma samazināšanos ietekmējot gan grāmatu sadārdzināšanās saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa palielināšanu līdz 21%, gan jaunu grāmatu izdošanas samazināšanās gandrīz uz pusi. Šī iemesla dēļ no darba pirmie tiekot atbrīvoti grāmatu noliktavu strādnieki, bet arī pārdevēju skaits grāmatnīcās esot būtiski samazināts, apgalvoja Beļinkaja.
 
Apgādi, kuriem noliktavās ir lieli grāmatu krājumi, esot gatavi tās pārdot par pazeminātām cenām, lai iegūtu apgrozāmos līdzekļus, kas nepieciešami darbinieku algām un samaksai par telpu īri.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA