Kultūras ministrijas rīkoto konferenču cikls "Septiņas māsas", kas norisinās šajā rudenī, aplūko kultūras jomas aktualitātes, diskutē par izaicinājumiem un kultūras attīstības iespējām. Pēdējā no cikla konferencēm veltīta jauna projekta – "Latvijas kultūras kanons" aizsākumam, tā notiks šī gada 6. decembrī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā no plkst. 11 līdz plkst. 16.
Kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu kopums, kura uzdevums atspoguļot Latvijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus dažādās mākslu jomās – literatūra, mūzika, teātra māksla, kino, vizuālā māksla, arhitektūra u.c. Tātad kanona mērķis ir izvēlēties visizcilākās Latvijas kultūru raksturojošās kultūras vērtības ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu nodrošinot piederības izjūtu Latvijai. Šāds projekts jau īstenots Dānijā un Nīderlandē. Latvijas Kultūras kanona izveides procesu plānots veikt apmēram gada laikā. Pēc kanona izveides vēl turpināsies darbs pie grāmatas, mājas lapas sagatavošanas, lai popularizētu kanonu un tā plašās iespējas.
 
Konferences mērķis ir diskutēt par šī nozīmīgā projekta izveidi. Būs iespēja uzzināt par Dānijas kultūras kanona izveides procesu un rezultātu, tiks pārrunāta kultūras kanona nozīme Latvijā, tā uzdevumi izglītības satura kontekstā, kanona nozīme sabiedrības saliedēšanā u.c. Notiks paneļdiskusija par Latvijas kultūras kanona izveidi ar dažādu kultūras nozaru pārstāvju līdzdalību.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Agnese Hermane
Kultūras kanona projekta vadītāja
E-pasts: kulturkanons@km.gov.lv; Agnese.Hermane@km.gov.lv
Mob. tālr.: 29296861; tālr.: 67356610