27. februārī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas Juglas filiālbibliotēkā, Brīvības gatvē 430a notiks tikšanās ar juristu, sabiedrisko darbinieku, politiķi un vairāku grāmatu autoru Andri Grūtupu. Sarunu vadīs Latvijas fotovēsturnieks, Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Pēteris Korsaks.
Tagad Andris Grūtups ir zvērināts advokāts, advokātu biroja vadītājs. Specializējies civiltiesībās. Vairāku grāmatu un daudzu civiltiesībām veltītu publikāciju autors. Līdztekus advokāta darbam pildījis Latvijas Valsts prezidenta (G. Ulmaņa) un Ministru prezidenta (A. Šķēles) padomnieka pienākumus.
 
Šogad Apgādā "Atēna" klajā nākusi Andra Grūtupa jaunākā grāmata "Observators. Par mākslinieka Jurģa Skulmes tiesāšanu", veltīta jaunības dienu draugam Modrim Slavam un cilvēkiem, kuri cieta pārliecības dēļ. Darba centrā izvirzītas cilvēku attiecības. Grāmata veltīta cilvēku kaislībām, vājībām, bailēm, negodīgumam un nodevībai. Nodevības tēma caurvij visu darbu. Sākot no epigrāfa līdz grāmatas pēdējai rindai. Juglas bibliotēkā, tiekoties ar Andri Grūtupu, apmeklētājiem būs iespēja saņemt autogrāfus.
 
Andris Grūtups 1949. gadā dzimis Dobelē, kur pabeidzis Dobeles 1. vidusskolu (1966. g.), pēc tam dienējis Padomju armijā. Ar izcilību absolvējis LVU Juridisko fakultāti (1977. g.), kā arī beidzis šīs universitātes aspirantūru. Studiju laikā strādājis arī par krāvēju un kurinātāju. Profesionālā darba gaitas sācis 1977. gadā LPSR Prokuratūrā kā daļas prokurors. 1980. gadā uzņemts par biedru Advokātu kolēģijā. Bijis PSKP biedrs.
 
1987. gadā kopā ar domubiedru grupu uzsācis darbu pie Latvijas neatkarības cīņās kritušo un latviešu strēlnieku pieminekļu un piemiņas vietu atjaunošanas un reabilitācijas. 1988. gada pavasarī iestājies Vides aizsardzības klubā. 1988. gada rudenī LTF 1. kongresā ievēlēts par LTF Domes locekli, no 1989. g. līdz 1990. gada pavasarim - LTF Domes un Domes valdes loceklis. Piedalījies Latvijas Juristu biedrības, kā arī Brāļu kapu komitejas dibināšanā (1988. g).
 
Kā LTF pārstāvis ievēlēts par Augstākās Padomes deputātu (1990-1993). Darbojies Ekonomikas komisijā un LTF frakcijā. Bijis AP darba grupas vadītājs likumprojektu izstrādāšanā par namīpašumu denacionalizāciju un to atdošanu likumīgajiem īpašniekiem. Piedalījies zemes reformas un citu ar īpašuma konversiju saistīto likumprojektu izstrādē.
 
Gaidām Jūs Brīvības gatvē 430a!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dana Šarlovska
Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67012179, 28351147, 67521669