26. februārī, plkst. 18.30 Gētes institūtā Rīgā (Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas)) notiks rakstnieka Reinera Štaha autorlasījums "Kafka. Izziņas gadi".
Reiners Štahs iepazīstinās ar savu projektu "Kafkas biogrāfija trijos sējumos", kā arī lasīs grāmatas "Kafka. Izziņas gadi" fragmentus.

Reinera Štaha sarakstītais Kafkas biogrāfijas pirmais sējums ar nosaukumu "Kafka. Lēmumu gadi" tika izdots 2002. gadā. Saistība ar Kafkas jubileju 2008. gadā tika izdots biogrāfijas turpinājums "Kafka. Izziņas gadi", kas veltīts laikam no 1916. gada līdz Kafkas nāvei 1924. gadā. Šis sējums guva nedalītu lasītāju un kritiķu atzinību. Recenzents Ulrihs Greiners šo Štaha Kafkas biogrāfijas otro daļu izlasījis "vienā elpas vilcienā kā romānu" un guvis iespaidu, ka biogrāfs Kafku saprot labāk nekā Kafka sapratis pats sevi.
 

Attēlā: Reiners Štahs (foto: © Walter Breitinger)
Reiners Štahs vairāk nekā 20 gadus  izdod grāmatas par Kafkas dzīvi un daiļradi. 1999. gadā Štahs, izmantojot ASV atrasto Felisas Baueres mantojumu, izveidoja izstādi "Kafkas līgava". Reiners Štahs ir interneta portāla www.franzkafka.de autors un redaktors. 
 
Interneta lapā "Bücher, über die man spricht" atradīsiet vairāk informācijas par grāmatu "Kafka. Izziņas gadi": http://www.goethe.de/kue/lit/prj/lit/sac/124/deindex.htm.

Vēl kritiķu fragmentus vācu valodā iespējams izlasīt: http://www.perlentaucher.de/buch/29815.html.
 
Reinera Štaha lasījums tiks sinhroni tulkots latviešu valodā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sibille Dezelārs
Gētes institūta Rīgā bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 67508189
www.goethe.de/riga