Aleksandra Čaka biedrība sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu līdz 1. oktobrim aicina pieteikt kandidātus Aleksandra Čaka balvai, kuru pasniegs par sasniegumiem literatūrā, mākslā, mūzikā, kino un A. Čaka radošā mantojuma pētniecībā.

A. Čaka balvu pasniedz divās nominācijās: par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā un par nozīmīgu veikumu A. Čaka daiļrades izpētē, popularizēšanā vai tulkošanā. Kandidātus balvai var izvirzīt Aleksandra Čaka biedrība, Rīgas pašvaldība, mediju redakcijas, grāmatu apgādi, kultūras institūcijas un sabiedriskās organizācijas. Balvu fonds 1500 lati.


Ideja par balvu radās A. Čaka biedrībai kopīgi ar Rīgas domi un to pasniedz ik pārgadu kopš 2001. gada, kad tika atzīmēta dzejnieka simtgade. Arī šogad, kā katru reizi, balvu pasniegšanas svinīgais pasākums paredzēts A. Čaka dzimšanas dienā, 27. oktobrī.


Pieteikumi balvai jāiesniedz A. Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā Lāčplēša ielā 48/50-14, Rīgā, LV-1011 līdz 2011. gada 1.oktobrim. Ar balvas nolikumu var iepazīties muzeja mājas lapā http://www.cakamuzejs.lv.

Ziņu sagatavoja:
Indra Vilde
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67026838; 26708034

Tagi: Kultūra, Aleksandra Čaka balva