Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība izsludina konkursu uz gadskārtējo balvu "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs". Šogad īpaši meklējam tos bibliotekārus, kuri savas bibliotēkas darbības un pakalpojumu uzlabošanā ieviesuši jauninājumu, izmantojot radošas idejas un personisko iniciatīvu.
 
Ja uzskatāt, ka tieši Jūsu pagasta bibliotekārs ir "Gaismas nesējs" savā pagastā, tad aicinām par viņu pastāstīt arī mums, rakstot vēstuli uz adresi: LNB Atbalsta biedrībai, Tērbatas ielā 75, Rīgā, LV-1001, vai uz e-pastu gaisma@gaisma.lv.

Jūsu vēstules par savu pagasta bibliotekāru gaidīsim līdz 2009. gada 16. martam.
 
LNB Atbalsta biedrības dibinātā ikgadējā balva "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" dod iespēju lasītājiem un LNB Atbalsta biedrībai pateikties Latvijas pagastu bibliotekāriem par viņu inovatīvu pieeju, radošumu, izdomu, iniciatīvu un pašaizliedzību bibliotēkas darbības un pakalpojumu pilnveidošanā un attīstībā.
 
Vērtēšanas kritēriji:
  • bibliotekāru neatlaidība, mērķtiecība savas bibliotēkas attīstībā, darbības un sniegto pakalpojumu uzlabošanā,
  • izpratne par LNB projekta būtību,
  • pozitīva attieksme pret savu darbu un profesionālās pilnveidošanās iespējām – mācīties pašam un iegūtās zināšanas nodot tālāk bibliotēkas lasītājiem,
  • bibliotēkas apmeklētāju un lasītāju skaita vairošana,
  • publicitāte vietējā laikrakstā vai citos informatīvajos izdevumos par bibliotēkas jaunieguvumiem, rīkotajiem pasākumiem, nākotnes iecerēm u.c.,
  • sava pagasta novadpētniecības attīstība,
  • bibliotēkas mājas lapas veidošana,
  • telpu mājīguma uzturēšana un bibliotēkas tehnisko iespēju maksimāla izmantošana ikdienas darbā,
  • šogad īpaši meklējam tos bibliotekārus, kuri savas bibliotēkas darbības un pakalpojumu uzlabošanā ieviesuši jauninājumu, izmantojot radošas idejas un personisko iniciatīvu.

Attēlā: Konkursa "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" 2008. gada uzvarētāji: Kurzemes reģionā – Valda Dzelzkalēja (Pūres pagasta bibliotēka, Tukuma rajons), Zemgales reģionā - Inta Krieviņa (Codes pagasta Jauncodes bibliotēka, Bauskas rajons), Vidzemes reģionā - Dzidra Matīsa (Galgauskas pagasta bibliotēka, Gulbenes rajons), Latgales reģionā - Elvīra Vorošena (Līksnas pagasta bibliotēka, Daugavpils rajons), Rīgas reģionā - Dainuvīte Bērziņa (Allažu pagasta bibliotēka, Rīgas rajons) un balvu pasniedzēji: SIA "Lattelecom" Klientu attiecību vadītāja Kristīne Usīte un LNB atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Olita Pričina-Voitika
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore
Tālr.: 7296433, 26470109