Rīga, 18. febr., LETA. Ziemas periodā latvieši visvairāk lasījuši nedēļas žurnālu "Privātā Dzīve", liecina mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "TNS Latvia" veiktā preses auditorijas pētījuma "Nacionālais mediju pētījums: prese" rezultāti par 2009. gada ziemas periodu.
Otrajā lasītāko izdevumu vietā ierindojas žurnāls "Ieva", savukārt trešo vietu ieņem laikraksts "Latvijas Avīze".
 
Tālāk seko izdevumi "Diena", "Ievas Stāsti", "Kas Jauns", bezmaksas avīze "5min" un "SestDiena", bet jaunpienācēji lasītāko preses izdevumu "Top 10" ir žurnāli "Ievas Māja" un televīzijas programmu avīze "Rīgas Viļņi Laimīgā Programma", kas attiecīgi ieņem devīto un desmito vietu.
 
Cittautiešu vidū lasītāko izdevumu topā pirmās divas vietas ieņem televīzijas programmas "TV televizionnaja programma" krievu valodā un "TeleProgramma s djadjei Misei" krievu valodā. Savukārt uz trešo vietu ir pakāpies krievu valodā rakstošais nedēļas laikraksts "Subbota".
 
Jaunākie pētījuma rezultāti liecina, ka vidēji 95% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem.
 
Salīdzinot kopējo lasītāju īpatsvaru ar iepriekšējiem pētījuma periodiem, kopējais lasītāju īpatsvars ziemā ir saglabājies tāds pats kā pērnā gada rudenī.
 
"TNS Latvia" mediju un patēriņa pētījumu projektu vadītāja Elīna Krūze informēja, ka, analizējot drukāto preses izdevumu patēriņu pa grupām, redzams, ka patēriņš ziemas periodā kopumā ir saglabājies līdzīgs kā iepriekšējā pētījuma periodā - rudenī.
 
Kopumā vislielākais lasītāju īpatsvars joprojām ir reģionālajiem preses izdevumiem - 46% iedzīvotāju ziemas periodā lasījuši tieši reģionālās preses izdevumus. Nedēļas laikrakstus ziemas periodā lasījuši 45%, bet nedēļas žurnālus - 43% iedzīvotāju.
 
Salīdzinot ar 2008. gada rudens pētījumu, par 2% ir palielinājies lasītāju īpatsvars nedēļas un reklāmas laikrakstiem, kā arī mēneša un divnedēļu žurnālu kategorijai.
 
Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra "TNS Latvia" veica "Nacionālo mediju pētījumu: prese, ziema 2009" laika periodā no pērnā gada 27. oktobra līdz šā gada 1. februārim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas palīdzību tika aptaujāti 2986 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 2009. gada ziemas periodā aptaujas anketā bija iekļauti 297 drukātie preses izdevumi, kas ir par astoņiem izdevumiem mazāk nekā 2008. gada rudens periodā.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA