Šī gada 18. februārī E-lietu sekretariāts sadarbībā ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" (KIS) rīko semināru Preiļu rajonā "E-pakalpojumu iespējas iedzīvotājiem".
Semināra mērķa auditorija ir bibliotekāri, skolotāji, pašvaldību darbinieki un lauku konsultanti – tie cilvēki, kuri var ikdienā palīdzēt iedzīvotājiem rīkoties ar tehnoloģijām un sniegt nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību pakalpojumiem internetā.
 
"Tā kā arvien vairāk valsts iestādes, pašvaldības un biznesa uzņēmumu ievieš jaunus e-pakalpojumus, iedzīvotāji vairs nav atkarīgi no iestāžu darba laika – nepieciešamās izziņas, atļaujas un iesniegumus var nosūtīt un saņemt jebkurā laikā un vietā, kur pieejams internets. Taču cilvēki bieži nezina par to, kur un kā pakalpojumus saņemt un lietot, tādēļ seminārs būs laba iespēja iegūt jaunas zināšanas un nepieciešamo informāciju," norāda e-lietu ministre Signe Bāliņa.
 
Seminārā par e-pakalpojumu iespējām iedzīvotājiem un palīgu e-pakalpojumu lietošanā stāstīs e-lietu ministres padomniece, LU profesore Māra Gulbe, savukārt VA "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone informēs par KIS ieguldījums e-pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā. Nacionālā Kino centra pārstāvis informēs par Latvijas filmu izlasi Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā. Tāpat seminārā piedalīsies arī AS "Latvenergo" un SIA "INBOKSS" pārstāvji.
 
Seminārs notiks 18. februārī plkst. 11.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Preiļos, Kārsavas ielā 4.
 
Tuvākajā laikā šādi semināri tiek plānoti arī citās lielākajās Latvijas pilsētās.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Evita Naglinska
Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās preses sekretāre
Tālr.: 67114582; 28310375