Otrdien, 17. februārī plkst. 18.00 Ventspils Galvenās bibliotēkas sabiedrisko pasākumu un izstāžu zālē notiks cikla "Valodu tīklos" pasākums "Es domāju un rakstu venteniski".
Saka, ka cilvēks domā savā dzimtajā valodā. Kādā valodā tad domā Ventspilnieks – literārajā latviešu valodā vai savu tēvutēvu tiešajā, jūras vēju aprautajā ventiņ valde?

Pagājušā gadsimta sākumā atradās talantīgi literāti, kas radīja apstiprinājumu, ka venteniski iespējams izteikties arī rakstu valodā un nebūt ne tikai satīriskā kontekstā.

Interesanti ir salīdzināt Rietumkurzemi un Latgali. Vai zināt, ka mūsdienās tik populārā brīvā vārdnīca Vikipēdija ir pieejama latgaliski? Latgaliešu valodā regulāri iznāk gadagrāmatas, žurnāli, zinātniski apcerējumi un, protams, daiļliteratūra.

Ventspils Galvenajā bibliotēkā rodamas arī venteniski sarakstītās grāmatas, foto un video materiāli, kas veltīti mūsu novadniekiem. Šeit rodama arī vienīgā ventiņ valde uzņemtā leļļu filma "Poēm pa kulšen", ko kopīgi noskatīsies pasākuma apmeklētāji.

Alant Vils, Kuraž Krišs, Zigfrids Strauts, Emma Kārkls – tie ir vārdi, ko mēs zinām. Bet ir tādi, ko mēs nezinām un tādi, kas savu kārtu vēl gaida.

Mājīgā noskaņā ļausimies pārdomām par valodu ceļā no vakardienas uz rītdienu. Šoreiz vēlamies īpaši uzrunāt jauniešu auditoriju, taču būsim priecīgi satikt ikvienu, kam šī tēma ir sirdī tuva un interesē.
 
Es i pulk tā jēms un domes:
Kas i dzīv, un ko tā do?
(Alant Vils)
 
 
Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenā bibliotēka