Valsts kanceleja un valsts aģentūra "Latvijas institūts" izsludina bezbudžeta radošu konkursu, lai izveidotu valsts oficiālo Facebook lapu. Konkursā aicinātas piedalīties dažādas komandas (no 1-3 cilvēkiem), kuras jāpiesaka līdz piektdienai, 9.septembrim 12.00.

Komandu uzdevums ir radīt vienreizēju un saistošu Facebook lapu angļu valodā, ar kuras starpniecību starptautiskā arēnā komunicēt par Latviju. Lapas mērķauditorija ir Facebook lietotāji, kas interesējas vai varētu interesēties par Latviju.


Komandām būs jāpiedāvā lapas koncepcija, radošais risinājums, sākumlapas izkārtojums, kā arī jāizstrādā lapas uzturēšanas plāns ilgtermiņā un jāizveido lapas uzturēšanas komanda. Labākā piedāvājuma autoriem paredzētas balvas. Konkursā iesniegtos darbus vērtēs profesionāļu žūrija, kā arī jebkurš interesents, piedaloties interneta aptaujā.


Latvijas Facebook lapas saturā jāietver informācija par Latvijas sasniegumiem, unikāliem notikumiem sabiedriskajā un politiskajā dzīvē, inovatīviem uzņēmumiem un notikumiem kultūras un sporta jomā, kā arī cita saistoša informācija starptautiskai auditorijai.


Precīzs konkursa nolikums, kā arī informācija par balvām tiks paziņota piektdien, 9. septembrī 17.00 Latvijas institūta telpās. Rīkotāji būs uz vietas, lai atbildētu uz dalībnieku jautājumiem, kā arī kopā smeltos radošu iedvesmu.


Līdz 19. septembrim komandām ir jāizveido Latvijas oficiālās Facebook lapas sākumlapa jeb "landing page“, piereģistrējot to Facebook.com (bez lietotājvārda jeb "username"), kā arī lapas attīstības koncepcija. Šai koncepcijai jābūt izklāstītai divās A4 lapās un jāietver šādus elementus:

• lapas informācijas klāsts (kāda informācija tiek sniegta),

• lapas struktūra un iespējamās sadaļas vai apakšsadaļas,

• satura stils un informācijas atjaunināšanas biežums,

• satura administrēšanas shēma,

• satura veidotāju un uzturēšanas komanda ilgtermiņā,

• aktivitāšu plāns tiešraidēm un īpašiem pasākumiem (gada attīstības vīzija),

• iespējamās video, foto sērijas, integrējamas aplikācijas,

• lapas popularizēšanas plāns un kampaņas.


Komandām konkursa darbi jāatsūta līdz 19. septembrim Latvijas institūtam uz e-pasta adresi rihards.kalnins@li.lv. Konkursa pieteikumus izvērtēs žūrijas komisija, kuru veido sabiedrisko attiecību, reklāmas un dizaina jomas pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, ārvalstu ziņu aģentūru korespondenti, sociālo mediju speciālisti, blogeri, kā arī Latvijas institūta un Valsts kancelejas pārstāvji. Žūrijas vērtējums veidos 50% no gala vērtējumu, savukārt interneta aptaujas vērtējums - 50%.


Žūrija izvērtēs darbus un sniegs savu vērtējumu par labāko risinājumu līdz 26. septembrim. Valsts kanceleja un Latvijas institūts slēgs vienošanos ar konkursa uzvarētājiem par turpmāko sadarbību.


Papildus informācija:

 

Rihards Kalniņš

Latvijas institūts

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rihards.kalnins@li.lv

Tālr.: 29592321


Zanda Šadre

Ministru kabineta preses sekretāre

Prese sekretāre

Tālr.: 29120742

Zanda.Sadre@mk.gov.lv

Ziņu sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre

Tagi: Konkursi, Sociālie tīkli, Facebook