Pirmdien, 16. februārī, plkst. 9:50 Ventspils Bērnu bibliotēkā Akmeņu ielā 2 skolu projektu nedēļas ietvaros notiks pasākums "Sava novada rakstnieks", kas veltīts Herberta Dorbes 115. jubilejai un novada kultūrai.
Pasākuma laikā Ventspils 1. ģimnāzijas 11.c klases audzēkņiem tiks piedāvāts neliels ieskats novadnieka Herberta Dorbes dzīves gājumā, viņa sabiedriskajā un literārajā darbībā.

Jaunieši tiks iepazīstināti arī ar Ventspilī, Liepājā un citās pilsētās veikto novadpētniecības darbu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un novadu kultūras iedzīvināšanā.

Pasākuma dalībniekiem tiks demonstrēts Ventspils novada dzejnieku un jauno fotomākslinieku elektroniskais kopkrājums "Jūra. Cilvēks. Pilsēta" un citi elektroniskie resursi, kuros iegūstama informācija par novadniekiem un to literārajiem tekstiem.

Citām Ventspils 1. ģimnāzijas klasēm pasākums "Sava novada rakstnieks" notiks 17. februārī plkst. 10:00, 11:00, 15:00 un 18. februārī plkst. 11:00.

Ventspils bibliotēka aicina arī pārējo Ventspils vidusskolu pedagogus, izmantot Bērnu bibliotēkas sagatavotos materiālus un scenārijus un organizēt klasēm vai interesentu grupām pasākumus par novadniekiem un novada kultūru.
 

Informāciju sagatavoja:
Vita Ozola
Ventspils bibliotēkas Bērnu bibliotēkas galvenā speciāliste
Tālr.: 63627361