Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) 2009. gada 11. februārī plkst. 13.00 tiks atklāta izstāde "2008. gads Latvijas grāmatniecībā", kas piedāvā iespēju iepazīties ar Latvijas grāmatizdevēju ražu aizvadītajā gadā.
Izstādē aplūkojams 80 izdevniecību aizvadītā gada devums grāmatniecībā - kopumā vairāk nekā 1400 iespieddarbu (grāmatas, brošūras, kalendāri). Bagātīgākais grāmatu klāsts skatāms izdevniecību "Zvaigzne ABC", "Valters un Rapa", "Pētergailis", "RaKa", "LU Akadēmiskais apgāds", "Nordik" u.c. lielāko izdevniecību stendos, bet apmeklētājiem būs interesanti iepazīties arī ar pārējo izdevēju grāmatu ražu, jo izstādē piedalās arī augstskolu (RTU, Turība u.c.), dažādu biedrību, organizāciju, muzeju u.c. izdevniecības.
 
Vairums izstādē pārstāvēto izdevēju darbojas Rīgā, bet skatāmi arī atsevišķu reģionālo izdevniecību darbi ("Latgales Kultūras centra izdevniecība" (Rēzekne), izdevniecība "Saule" (Daugavpils), "LiePA" (Liepājas Universitāte) u.c.). Grāmatu tematika visai plaša – zinātniskā literatūra, mācību grāmatas, daiļliteratūra, garīgā literatūra, mūzika, bērnu grāmatas u.c.
 
Grāmata kā tautas izglītības un kultūras pamats un zinātnes popularizētāja ir pelnījusi vislielāko uzmanību un rūpes. Pasākuma organizētāji - Latvijas Akadēmiskā bibliotēka, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Latvijas Grāmatnieku ģilde – izstādes atklāšanu iecerējuši tā, lai tās laikā apmeklētājiem būtu iespēja ne vien vienkopus aplūkot aizvadītā gada grāmatu ražu, bet arī spriest par aktuālajiem procesiem un tendencēm Latvijas grāmatniecībā, kā arī sabiedrībā kopumā.
 
Izstāde būs aplūkojama līdz 25. martam bibliotēkas darba laikā (darbdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00).
 
 
Informāciju sagatavoja:
Anna Šmite
Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas vadītāja