Rīga, 9. febr., LETA. Kuldīgas pilsētas dome šogad uzsāks īstenot Latvijā unikālu projektu - bijušo Kuldīgas sinagogas ēku kompleksu pārbūvēs par mūsdienīgu, plašai sabiedrībai pieejamu kultūras un informācija vietu - Kuldīgas novada galveno bibliotēku, aģentūru LETA informēja reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Šim mērķim Kuldīgas pašvaldība finansējumu piesaistījusi no Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas administrētās Eiropas Savienības struktūrfondu aktivitātes "Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai attīstībai". Savukārt sadarbībā ar Latvijas ebreju draudžu un kopienu padomi bijušajā sinagogā altāra vietā tiks izveidota piemiņas vieta ebrejiem.
 
Sinagogas ēku kompleksa Kuldīgā, 1905. gada ielā 6, pārbūves par Kuldīgas galveno bibliotēku plānotais īstenošanas laiks ir 21 mēnesis - no 2009. gada aprīļa līdz 2010. gada decembrim. Kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 538 062 lati, no tām ERAF finansējums ir 1 307 352 lati, valsts budžeta dotācija 115 354 lati un Kuldīgas pilsētas domes līdzfinansējums - 115 354 lati.
 
Sinagogas ēku komplekss ir Kuldīgas pašvaldības īpašums, kas atrodas Kuldīgas centrālajā daļā, vecpilsētā. Īstenojot projektu, tiks saglabāta kultūrvēsturiska celtne un tai tiks rasts jauns funkcionālais pielietojums. Tādējādi šobrīd aktīvi neizmantotā Kuldīgas vecpilsētas daļa kalpos par vienu no topošā Kuldīgas novada kultūras dzīves centriem.
 
Detalizētāk par Kuldīgas sinagogas pārbūves ieceri žurnālisti tiks informēti preses konferencē 11. februārī plkst. 11 Rīgas Ebreju kopienas namā (Rīgā, Skolas iela 6, 3. stāvā, muzeja "Ebreji Latvijā" zālē). Preses konferencē piedalīsies reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Latvijas ebreju un draudžu kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Benjamins Kajems.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA