2011. gada 20. jūlijā plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks izstādes "Ungārija - Latvija: kultūrvēsturiskie sakari", kas veltīta Ungārijas un Latvijas diplomātisko attiecību nodibināšanas 90. gadadienai, atklāšana.


Ungārija atzina Latvijas Republikas neatkarību 1921. gada 20. jūlijā. Abu valstu diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1991. gada 2. septembrī. 1842. gada martā Rīgā viesojās ungāru komponists Ferencs Lists.

 

LU Akadēmiskajā bibliotēkā saglabāta unikālā Rīgas pilsētas teātra programmu un afišu kolekcija (1782-1918), kas liecina, ka Rīgā koncertējuši daudzi pasaulslaveni mākslinieki. F.Lista koncertafišas vēsta, ka mūziķis izpildījis ne tikai Rosīni, Vēbera, Šūberta un citu komponistu skaņdarbus, bet arī brīvi improvizējis. Bibliotēkas krājumos atrodams arī F.Lista autogrāfs.


Latvijas Nacionālā teātra repertuārā bijuši vairāk nekā 40 ungāru lugu uzvedumi- populāri bijuši Ferenca Molnāra, Endres Illēša, Ištvāna Erkēņa un Lāslo Ģurko lugu uzvedumi.


1997. gadā Ungārijas prezidents Ārpāds Gencs Akadēmiskajā bibliotēkā oficiālās valsts vizītes laikā tikās ar Latvijas valdības un radošās inteliģences pārstāvjiem.


Ungārijas un Latvijas attiecības ir daudzveidīgas, kopīgi ir ārpolitiskie mērķi, kā arī cieši ir kontakti starp universitātēm un kultūras iestādēm.


Pasākuma dalībniekus ar uzrunām sveiks Ungārijas vēstnieks Latvijā Gābors Dobokai (G?bor Dobokay), LU Zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks un LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere.

 

Tagi: Izstādes