Rīga, 5. febr., LETA. Nākamnedēļ, 10. februārī, kad tiek atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts īstenotā projekta "Net-Safe Latvia" gaitā tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" organizēs publisku pasākumu bērniem un jauniešiem.
Kā aģentūru LETA informēja "Net-Safe Latvia" projekta vadītāja Maija Katkovska, pasākums organizēts, lai vērstu jauniešu un viņu vecāku uzmanību uz emocionālās pazemošanas problēmu internetā un mudinātu bērniem pašiem kļūt iecietīgākiem un apdomāt savas darbības internetā.
 
Pasākuma laikā būs iespēja sastapt sabiedrībā populārus cilvēkus, kas dalīsies savā pieredzē un domās par drošību internetā. Tāpat pasākumā tiks apbalvoti Latvijas labākie dalībnieki Vispasaules drošāka interneta dienas viktorīnā.
 
Pasākumu vadīs aktieris Kaspars Zvīgulis un "MTV Latvija" vīdžejs Žanete Skarule.
 
Arī citviet pasaulē notiks Vispasaules drošāka interneta dienai veltīti dažādi pasākumi. Eiropā populārāko sociālo tīklu pārstāvji Luksemburgā 10. februārī parakstīs vienošanos, kurā apņemsies turpināt nodrošināt savus pakalpojumus, rūpējoties par to, lai bērni un jaunieši pēc iespējas mazāk tiktu pakļauti dažādiem riskiem interneta vidē.
 
Eiropas Komisijai sadarbojoties ar "Insafe" tīklu un tā atbalsta punktiem, ir izveidots videoklips par jauniešu drošību internetā, kas tiks demonstrēts gan nacionālajās, gan komerciālajās televīzijās Eiropā. Videoklips būs pieejams jauniešiem populārās tīmekļa vietnēs internetā.
 
Pasākuma sākums paredzēts plkst. 15.
 
"Net-Safe" projektu īsteno E-lietu sekretariāts sadarbībā ar Latvijas Interneta asociāciju, Bērnu un ģimenes lietu ministriju un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.
 
Projekts ir vērsts uz bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku informēšanu un izglītošanu interneta satura drošības jomā par iespējamiem draudiem internetā: naida kurināšanu, rasismu, bērnu pornogrāfiju un pedofiliju, kiberterorizēšanu, personas identitātes zagšanu un datu nelietīgu izmantošanu.
 
 
Kaspars Dzenis LETA
Copyright © LETA