Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bibliotēkas telpās no 2. februāra ir apskatāma ārsta Ģirta Vinniņa darbu izstāde, galvenokārt – klusās dabas.
Lēmumu apgūt glezniecību Ģirts Vinniņš pieņēma pirms pieciem gadiem. Divas reizes nedēļā viņš devās uz skolu - studiju "Pedants", kur apguva zīmēšanas prasmes pie gleznotāja Kaspara Zariņa.

Pašlaik Ģirtam Vinniņam ir tapušas apmēram 70-80 darbi: klusās dabas, ainavas, portreti.
 
"Parasti tas, ko zīmēju, ir manas izjūtas par to, kas man apkārt, par lietām, vietām un notikumiem. Ir reizes, kad kāda ideja atnāk un neatstājas, kamēr tu neesi uzlicis to uz audekla vai papīra, bet gadās, ka tā kā mākonis pārlaižas pāri un tu to nepaspēj noķert". Fragments no Ģ. Vinniņa intervijas žurnālam "Latvijas Ārsts" Nr. 1, 2009. 

Vērā ņemams ir autora panākums žurnāla "The Magazine" izsludinātajā konkursā. Viena no Ģirta Vinniņa gleznām ne tikai iekļuva finālā un ieguva tiesības tikt publicētai gleznu kalendārā, bet nokļuva uz šī kalendāra vāka. Interesants ir fakts, ka uzvaru 11 000 citu darbu konkurencē tā ieguva nevis amatieru, bet profesionāļu kategorijā, kurā autors aiz pārskatīšanās bija pieteicies.

Aicinām ikvienu (bez maksas) apmeklēt izstādi RSU bibliotēkas telpās līdz 2009. gada 30. martam. Darba laiks: www.rsu.lv/bibliotēka.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilona Kauce
Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkas speciāliste
Tālr.: 67409176