Jau otro gadu pēc kārtas Rīgā notiks starptautiska konference "BarCamp Baltics 2009", kas veltīta jaunajiem medijiem, blogiem, sociālajiem tīkliem, pilsoniskajai žurnālistikai, interneta projektu izstrādei kā arī mobilajām komunikācijām.
Šis ir Baltijā vērienīgākais nozares pasākums, kurā šogad piedalīsies vairāk nekā 500 nozares profesionāļi un interesenti no aptuveni 20 valstīm, tajā skaitā viesi no ASV, Austrum- un Rietumeiropas, Āfrikas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Kazahstānas u.c. valstīm.
 
BarCamp ir starptautisks konferenču tīkls visā pasaulē, kurā konference sastāv no pašu dalībnieku veidotām prezentācijām un referātiem. Kopš 2005. gada BarCamp konferences tiek organizētas dažādās pasaules valstīs, un tās norisinās īpašā "barcamp" formātā, kurš ir radies Silīcija ielejā (ASV) 2005. gadā. Šis, pasaulē populārais formāts paredz, ka katrs pasākuma dalībnieks ir arī tā organizators. Atvērtā formāta dēļ, BarCamp pasaulē tiek saukts arī par "ne-konferenci", lai uzsvēru tā neformālo un neoficiālo noskaņu, kas rodas pasākumos atklāto diskusiju laikā. Tas stimulē dalībniekus aktīvāk piedalīties diskusijās un paša pasākuma organizēšanā.
 
Pasākuma norises vietā tiks nodrošināts bezmaksas Wi-Fi internets, lai dalībnieki varētu tiešsaistes režīmā augšupielādēt sesiju laikā izveidotos foto un video materiālus. Viss multimediju materiāls būs brīvi pieejams BarCamp Baltics mājas lapā www.barcamp.lv, kā arī dalībnieku blogos vai mājas lapās konferences laikā un pēc tās.
 
"BarCamp Baltics 2009" konferences ģenerālsponsors ir "TheCommentor.com". "TheCommentor.com" ir jauna interneta vietne, kurā tiešsaistes režīmā, vienota projekta dalībnieki var apspriest, apstrādāt un pievienot komentārus jebkādam grafiskajam materiālam. Konferences zelta sponsors ir leģendārā interneta pārlūkprogramma "Opera", kura ir pazīstama visām interneta lietotāju paaudzēm.
 
"BarCamp Baltics 2009" notiks Rīgā, Reval Hotel Latvija viesnīcas telpās, no 2009. gada 6. līdz 8. februārim. Visi interesenti un dalībnieki "BarCamp Baltics 2009" konferencei var reģistrēties oficiālajā mājas lapā www.barcamp.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Igors Prokofjevs
Konferences "BarCamp Baltics 2009" pārstāvis