28. janvārī Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) specializētajā lasītavā tika atklāta Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības izdevumu ceļojošā izstāde "Kultūras pieminekļu aizsardzība Zemgales reģionā". 
Izstādē var iepazīties ar kultūras pieminekļiem Latvijā, kuri iekļauti Eiropas kultūras mantojuma un UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tie ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Zviedrijas Valsts Antikvārās Pārvaldes izdoti izdevumi, kā arī SIA "Apgāds Jāņa sēta" izdotā kalendāru sērija par kultūras pieminekļiem dažādos Latvijas novados. Vairāku izstādē apskatāmo grāmatu autors ir ievērojamais arhitekts Pēteris Blūms, ar kuru pēc izstādes atklāšanas tika organizēta tikšanās. Atsevišķa izstādes daļa ir veltīta kultūras pieminekļiem arī Bauskas rajonā. Izdevumos var iepazīties ar informāciju par Bauskas Sv. Gara baznīcu, Šēnbergas, Iecavas u.c. muižām, kā arī ar senajām kulta vietām Zemgalē.

Izstāde BCB specializētajā lasītavā būs apskatāma līdz 26. februārim. Tā ceļos pa 12 Bauskas rajona bibliotēkām visa gada garumā.
 

Informāciju sagatavoja:
Ērika Pelcere
Bauskas Centrālās bibliotēkas interneta lasītavas vadītāja
www.bauskasrcb.lv