Rīga, 27. janv., LETA. Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts izveidojis jaunu vietni "www.esaite.lv", kurā ir pieejama noderīga informācija par elektronisko pakalpojumu lietošanu.
Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Signe Bāliņa atzina, ka Latvijā ir pieejama virkne e-pakalpojumu, taču nereti iedzīvotājiem trūkst informācijas par šiem pakalpojumiem. Pēc ministres teiktā, e-pakalpojumiem nav nozīmes, ja nav cilvēku, kas tos prot izmantot.
 
Jaunajā vietnē ir pieejama dažāda noderīga informācija par darbu interneta vidē, kā arī īsumā ir izskaidrots, kā internetā pārbaudīt, vai dokuments ir derīgs, vai personai ir spēkā reģistrācija norādītajā adresē, kā samaksāt rēķinu par elektrību un kā sameklēt vajadzīgo grāmatu bibliotēkās.
 
Sekretariāts šogad savu uzmanību veltīs digitālo prasmju attīstības programmai. Februārī ir plānoti semināri bibliotēku un pašvaldību pārstāvjiem, jo viņi ir tie, kas ikdienā saskaras ar cilvēkiem un var sniegt vajadzīgo informāciju par e-pakalpojumu iespējām.
 
Šogad tiks turpināts darbs pie elektroniskās pārvaldes un informācijas sabiedrības attīstības projektu realizācijas, kuriem atvēlēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 116,4 miljonu latu apmērā. Ministre informēja, ka ir saņemti pirmie projektu pieteikumi.
 
Darbs notiek arī pie elektroniski deklarējamas adreses iespējām, kā arī iespējas elektroniski iesniegt izziņu par skolēnu pabalsta saņemšanai. Joprojām notiek darbs pie identifikācijas karšu ieviešanas. Šobrīd koncepcijas projekts atrodas starpministriju saskaņošanas procesā. Agrākais, kad iedzīvotāji varētu sākt saņemt šīs kartes, ir 2010. gads.
 
Pēc Bāliņas teiktā, svarīgi ir ne tikai realizēt šos projektus, bet arī tos savienot vienotā sistēmā, bet pēc tam uzturēt. Tāpēc sekretariāts rūpīgi strādā pie šī jautājuma risināšanas.
 
Šogad paredzēts uzlabot arī Elektronisko iepirkumu sistēmu, kura tagad ir sekretariāta pārraudzībā. Sekretariāta mērķis ir padarīt elektroniskos iepirkumus arvien populārākus.
 
Sekretariāta vadītājs Juris Jansons uzsvēra, ka, neskatoties uz iekšējo reorganizāciju, sekretariāts ir atradis resursus mobilizācijai, lai realizētu iecerētos mērķus un projektus. Reorganizācijas otrā kārta paredzēta 2. martā, kad sekretariāta darbinieku skaits tiks samazināts no 98 līdz 87. Galvenokārt tas tiks darīts uz sekretariāta administratīvās daļas rēķina.
 
Atbildot uz jautājumu par iespējamo sekretariāta pievienošanu Satiksmes ministrijai, Bāliņa norādīja, ka E-lietu sekretariāta funkcijām ir jābūt koncentrētām institūcijā, kas tieši būtu atbildīga par to īstenošanu.
 
 
Kaspars Dzenis LETA
Copyright © LETA