Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) viens no pamatuzdevumiem ir saliedēt profesionālai sadarbībai bibliotekārus no dažādu sistēmu un pakļautības bibliotēkām, kā arī aizstāvēt bibliotekāru intereses. Lai gan sabiedriskā sektorā strādājošajiem jābūt iedvesmotājiem un optmisma stiprinātājiem, tāda ir arī bibliotekāru misijas viena no dominantēm, Latvijai tik grūtos laikos mūs visus māc bažas, pārņem nedrošība.
Lai cerīgāk varētu raudzīties nākotnē, jānāk klajā ar jaunām iniciatīvām, konstruktīviem problēmu risinājumiem, praktiskiem piemēriem, pielietojamu pieredzi. Uz mani vienmēr atstājis iespaidu bibliotekāru radošais gars un gatavība veltīt maksimālu enerģiju savam darbam un cilvēkiem, kuri apmeklē bibliotēkas, lai sniegtu viņiem iespējami labāku pakalpojumu. Pleca sajūta, uzmundrinājums ir tas, ko mēs ikviens varam sniegt šajā sarežģītajā situācijā, izmantojot Latvijas bibliotekāru biedrības iespējas. Tikties klātienē ne vienmēr ir nepieciešams, mēs piedāvājam Latvijas bibliotēku portāla www.biblioteka.lv foruma iespējas profesionālai domu apmaiņai. Lai piedalītos portāla diskusijās, ir jāreģistrējas. Ja esat aizmirsuši savu lietotājvārdu un paroli, vai vēlaties to saņemt pirmo reizi, rakstiet uz e-pastu:  info@biblioteka.lv. Aicinām arī aktīvi līdzdarboties sešās biedrības sekcijās: Bērnu un skolu bibliotēku, Bibliotēku pētniecības un attīstības, Bibliotēku ēku rekonstrukcijas un būvniecības, Grāmatniecības un bibliotēku vēstures, Novadpētniecības, Publisko bibliotēku. Mēs ļoti ceram, ka gada sākumā pēc LU Bibliotēkzinātnes nozares studentu ierosinājuma izveidosies septītā sekcija – jauno speciālistu sekcija. Ja Jūs visi pilnībā spēsiet īstenot savu potenciālu, mūsu nozares iespējas nākotnē būs neierobežotas.
 
Lai noskaidrotu bibliotekāru profesionālās intereses un vajadzības, kā arī apzinātu biedrības iekšējos resursus, aicinām aktīvi iesaistīties LBB biedru pārreģistrācijā. Šādam nolūkam ir izveidota anketa. Lūgums pārreģistrāciju veikt līdz 2009. gada februāra beigām, kā arī izlemt vai Jums iespējamāks ir institucionālā vai individuālā biedra statuss. Biedriem, kuri iesaistījušies biedrībā pirms 2008. gada, vēlams samaksāt divu gadu biedru naudu, ja tas nav jau izdarīts. Reģionālo LBB nodaļu biedriem vispirms jāsazinās ar reģionālo nodaļu vadītājiem.
 
 
 
Reģistrācijas anketas sūtiet elektroniski silvija.tretjakova@lnb.lv  vai pa pastu - adrese: Latvijas Bibliotekāru biedrība, Tērbatas iela 75, Rīga, LV-1001.
 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: 67312792
www.lnb.lv