Latvijas sasniegumi e-pārvaldes jomā Eiropas mērogā novērtēti kā augsti, tomēr joprojām ir sektori, kuros nepieciešams veicināt e-pārvaldes attīstību. Tas iespējams sadarbojoties gan valsts, gan privātajam sektoram.

14. jūnijā LR Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Latvijas Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) rīkotajā konferencē valsts atbildīgās amatpersonas un nozares pārstāvji spriedīs, kā veicināt savstarpējo sadarbību.


Konferences "Vai mēs VARAM piedāvāt labāko pārvaldi saviem iedzīvotājiem? Jā, ITvienam!" dienas kārtībā sākotnēji paredzēta LR Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa uzruna, kurā ministrs valsts, pašvaldību un IT nozares pārstāvjiem sniegs izklāstu par valsts prioritātēm un mērķiem IT sektorā. Tam sekos LIKTA prezidentes Signe Bāliņas uzruna un prezentācija par Latvijas sasniegumiem Eiropā.


Tāpat klātesošie tiks iepazīstināti ar veiksmīgākajiem e-pārvaldes projektiem Latvijā, kas ieviesti pēdējo gadu laikā un var kalpot kā labas prakses piemēri valsts iestādēm, pašvaldībām, kā arī institūcijām citās valstīs. Ar bibliotēku digitalizācijas nākotni iepazīstinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks; Par elektroniskās identitātes projektu stāstīs Inguss Treiguts, Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta direktors; Par e-pakalpojumiem zemniekiem un lauku uzņēmējiem informēs Anna Vītola-Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore; Par veiksmīgiem e-pakalpojumiem pašvaldībā dalīsies Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks/Pašvaldības administrācijas vadītājs Aigars Vītols; Vija Piziča, Latvijas Zvērinātu Notāru padomes rīkotājdirektore prezentēs jaunumus nozarē; savukārt, par Latvijas tiesu un Valsts zemes dienesta informatizāciju stāstīs Mārtiņš Lazdovskis, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs.


Konferences noslēgumā plkst. 15:10 sāksies paneļdiskusija "Kā sadarbosimies e-pārvaldē?", kurā piedalīsies LR Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrs R.Vējonis, LIKTA prezidente Signe Bāliņa, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, Satversmes tiesas tiesnesis Uldis Ķinis, SEB pārstāvis, jauno tehnoloģiju blogeris Kristaps Skutelis. Paneļdiskusijā tiks meklētas atbildes un ierosinājumi sadarbības veicināšanai e-pārvaldes attīstībā. Paneļdiskusiju vadīs Uģis Joksts. Jautājumus varēs uzdot arī klātesošie konferences dalībnieki.


Konferences ietvaros mediji aicināti apmeklēt preses konferenci, ko otrdien, 14. jūnijā plkst. 14:40 Maritim Park Hotel Riga telpās organizē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), kas prezentēs jaunākos e-pakalpojumus. Preses konferencē piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis, Labklājības ministrijas Valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs, VSAA direktore Inese Šmitiņa un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktors Māris Krastiņš.


Konference "Vai mēs VARAM piedāvāt labāko pārvaldi saviem iedzīvotājiem? Jā, ITvienam!" notiks MARITIM Park Hotel Riga zālē Maritim 1, Slokas ielā 1, Rīgā. Reģistrācijas sākums plkst. 9:30, noslēgums - 16:30.

Ziņu sagatavoja:
Vita Šteina
Latvijas Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 29332250
www.likta.lv

Tagi: Konferences, E-pārvalde