Ventspils, 25. janv., LETA. Sekmīgi turpinās jaunās Pārventas bibliotēkas ēkas celtniecība, aģentūrai LETA apstiprināja Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze. Ir pabeigti lielie sienu betonēšanas darbi līdz jumta līmenim, garāmgājēji jau skaidri var redzēt jaunās ēkas aprises.
Pašlaik celtnieki aktīvi strādā, liekot jaunajai ēkai jumtu, bet tuvākajā laikā sāksies fasādes iestiklošana.
 
Krauze atzina, ka jaunās ēkas celtniecības darbi dažādu apstākļu dēļ ir nedaudz iekavējušies, tomēr te esot jāņem vērā fakts, ka jaunceļamā bibliotēkas ēka ir viena no sarežģītākajām būvēm, kādas pēdējo gadu laikā Latvijā ir tapušas. Bibliotēkas projekts ir oriģināls ar tā ovālajām formām un apaļajām sienām, kā arī slīpajām grīdu virsmām, tādējādi tieši šo specifisko formu īstenošana rada zināmas grūtības.
 
Krauze pašlaik vēl nevarēja nosaukt precīzu termiņu, kad jaunā ēka varētu tikt nodota ekspluatācijā, norādot, ka, visdrīzāk, tas notikšot maijā vai jūnijā. Plānots, ka vasarā bibliotēka sāks darbu jaunajās telpās.
 
LETA jau ziņoja, ka 2008. gada gada 19. jūnijā ar svinīgu pamatakmens ielikšanas ceremoniju tika sākta Ventspils Pārventas bibliotēkas jaunās ēkas celtniecība. Būves projekta autors ir arhitektu birojs "India", un tā iecere ir izveidot bibliotēkas ēku kā noapaļotu trīsstūri divos līmeņos. Ēkas būvniecību savukārt veic SIA "Pilsbūve", un tās kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā. Projekts tiek finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.
 
 
Kārlis Lithens LETA
Copyright © LETA