Otrdien, 2009. gada 27. janvārī, plkst. 18:20 Gētes institūtā Rīgā (Torņa ielā 1 (ieeja no  Klostera ielas) notiks Džordžijas Kraviecas lekcija "Fotogrāfija Vācijā – ieskats laikmetīgajā vācu fotogrāfijā", kurā viņa iepazīstinās ar Vācijas fotogrāfijas plašo daudzveidību, kā arī atspoguļos pēdējās dekādes attīstības tendences.
Lektore atklās dažādo vācu fotogrāfijas centru atšķirības un raksturos attiecīgos strāvojumus, kā piemērus minot fotomāksliniekus, kuru aktuālos fotoalbumus prezentē Gētes institūta grāmatu izstāde "Fotogrāfija Vācijā".
 
Pēdējos gados fotogrāfija ir neapstrīdami kļuvusi par vienu no vadošajiem mākslas žanriem. Šodien to ignorēt nevar atļauties neviens muzejs. Pasaules galerijās pārstāvēti arī Vācijas fotomākslinieku darbi. Tādi ievērojami vārdi kā Kandida Hēfere, Volfgangs Tilmans vai Jirgens Tellers ir kļuvuši par starptautiskām fotomākslas firmas zīmēm.
 
Džordžija Kravieca ir brīvā fotogrāfe, fotogrāfijas docente Varšavas Fotogrāfijas skolā ZPAF un Varšavas Eiropas fotoakadēmijā. Lekcija notiks vācu un latviešu valodā.
 
Gētes institūta grāmatu izstāde "Fotogrāfija Vācijā" piedāvā fotogrāfiju albumu izlasi, kuros atspoguļojas vācu fotogrāfijas attīstība pēdējo 10 gadu laikā. Grāmatas sniedz ieskatu atsevišķu fotogrāfu daiļradē un vienlaikus ir arī patstāvīgi, izcilas kvalitātes iespieddarbi, kas, savstarpēji saistot grāmatu un fotogrāfiju kā medijus, tālu pārsniedz tikai dokumentējošu vai kataloģizējošu funkciju. Izstādes laiks: 27.01. – 28.02.2009., pirmdien - piektdien: 9:00 – 20:00, sestdien: 9:00 – 15:30.
 
Detalizēta informācija par izstādi: www.goethe.de/fotoszene.
 

Informāciju sagatavoja:
Sibille Dezelārs
Gētes institūta Rīgā bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 67508189
www.goethe.de/riga