No 26. februāra līdz 1. martam Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā pārvērtīsies par iedvesmojošu grāmatu pilsētu, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji – Ķīpsalā notiks 12. starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde "Latvijas Grāmatu izstāde 2009".
"Grāmata bija, ir un būs ļoti nozīmīgs katra cilvēka attīstības un pilnveidošanās avots. Kādam tā ir garīga vērtība, kādam informācijas avots, kādam domubiedrs, bet tās nozīmība mūsu dzīvē ir nenoliedzama. Šodien ir būtiski neaizmirst grāmatu un meklēt ceļu pie tās – vai tā būtu bibliotēka, novārtā atstāts grāmatu plaukts, draugu grāmatu kolekcija vai izstāde, kurā tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, būt klāt viņu grāmatu atklāšanas svētkos un izmantot izdevniecību piedāvātās īpašās cenas," uzskata "Latvijas Grāmatu izstādes" projekta vadītājs Valts Jirgensons.
 
Izstādes apmeklētāji četrās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem latviešu un ārvalstu rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām, kā arī "Grāmatu maiņas punktā" mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.
 
Daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās tādas Latvijas izdevniecības kā "Antēra", "Atēna", "Avots", "Daugava", "Dienas Grāmata" "Jāņa Rozes apgāds", "Jumava", "Kontinents", "Latvijas Grāmata", "Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds", "Madris", "Nordik", "Pētergailis", "RaKa", "Rasa ABC", "Tapals", "Valters un Rapa", "Zvaigzne ABC" un citas.
 
Šogad grāmatu izstādi ievērojami papildinās mācību literatūras un mācību līdzekļu klāsts, kura nozīme mūsdienīgas izglītības ieguvē ar katru brīdi arvien palielinās. Izstādē piedalīsies tādi labi zināmi uzņēmumi kā izdevniecības "Lielvārds" un "Mācību grāmata", Biznesa augstskolas "Turība" izdevniecība, "Baltijas Biroju tehnoloģijas", "ADAT-TI", "Hansatrade", "Biroteh" un citi.
 
Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, Latvijas Grāmattirgotāju asociāciju, Latvijas Literatūras centru, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju, Latvijas Rakstnieku savienību, Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju, Latvijas Dramaturgu ģildi, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, Latvijas Lasīšanas asociāciju un Latvijas Preses izdevēju asociāciju.
 
"Latvijas Grāmatu izstādes 2009" darba laiks:
26.–28. februāris 10.00–18.00
1. marts 10.00–17.00
 
Biļetes cena: Ls 0,50.
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē bez maksas.
 
Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus notiks 15. starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2009".
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
 
Inese Libere
"BT 1" mediju koordinatore
Tālr.: 67065011, 29450037
 
Liene Papēde
BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 67067524