Valsts prezidentam Valdim Zatleram
LR Saeimas deputātiem
Ministru prezidentam Ivaram Godmanim
LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai
Kultūras ministrijai
 
 
 
 
Treknais cirtiens
 
Pirms trīs gadiem, 9. Saeimas vēlēšanu gaidās, Latvijas kultūras darbinieku foruma noslēgumā Ministru prezidents A. Kalvītis un kultūras ministre H. Demakova parakstīja memorandu "Kultūra 2010", kurā apņēmās nodrošināt Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējuma ikgadēju pieaugumu 10% apmērā. Šobrīd VKKF finansējums projektiem un programmām ir ar klusu, bet treknu cirtienu netaisnīgi un neproporcionāli samazināts no 7 057 091 latiem 2008. gadā līdz 4 686 424 latiem 2009. gadā. Gandrīz par 2,5 miljoniem, par 33,59%. Pieskaitot valdības noteiktos 10% līdzekļu, kas ir jātur rezervē, reāli VKKF šogad var operēt tikai ar pusi no pagājušā gada summas. Ar šo lēmumu VKKF ir zibenīgi iesviests apmēram tādā pašā situācijā kā pirms 10 gadiem, kad tas piedzima. Tas nozīmē, ka liela daļa no fonda atbalstītajiem kultūras procesiem apstāsies un vairums no tiem vienkārši iznīks.
 
 
Īsi skaidrojumi
 
Visu VKKF devumu šeit nav iespējams uzskaitīt, taču jāpiemin, ka fonds nav vienkārša valsts iestāde. Pateicoties VKKF atbalstam, notiek pilnīgi visi valsts, pašvaldību un neatkarīgo organizāciju rīkotie mūzikas, teātra un dejas, kino un vizuālās mākslas festivāli valstī, tiek iestudētas izrādes, uzņemtas filmas, rīkotas izstādes, rakstītas un izdotas grāmatas, kā arī nodrošināta to pieejamība bibliotēkās, restaurēti nozīmīgi kultūras pieminekļi, ar VKKF atbalstu daudzi mākslinieki nes Latvijas vārdu pasaulē, gūstot starptautisku atzinību un balvas. Desmitiem kultūras namu un bibliotēku visā Latvijā beidzot var uzlabot infrastruktūru, bet mēs varam skatīties "100 gramus kultūras", lasīt "Karogu", "Mūzikas sauli", "Rīgas laiku", "Zīlīti" un visus pārējos kultūras izdevumus Latvijā. Pateicoties VKKF jaunajām reģionu programmām, kultūra vairs nav tikai galvaspilsētas privilēģija, bet var sabalansēti attīstīties visā Latvijā. VKKF finansējums kultūrai ir atbalsts ikvienam kultūras patērētājam, jo tas samazina kultūras pasākumu ieejas biļešu un kultūras produktu cenu.
 
VKKF budžeta samazinājums skars pilnīgi visus un ilgtermiņā novedīs pie kultūras procesu un arī mūsu sabiedrības degradācijas. Vissāpīgāk tas atsauksies uz aktuālo un dzīvo kultūras un mākslas procesu, bet visgrūtāk klāsies nevalstiskajam sektoram, kas ar ekonomiskākajiem līdzekļiem un elastīgāko administrāciju pilda būtiskas funkcijas un organizē nozīmīgus pasākumus daudzās kultūras un mākslas jomās. Mēs varam importēt māksliniekus, dziedātājus, arhitektus un inženierus, bet mēs nekad nevarēsim importēt paši savu - Latvijas - kultūru un mākslu. Tā jārada šeit, un tai nepieciešams stabils, nepārtraukts VKKF atbalsts.
 
VKKF atbalsts kultūras projektiem ir visreālākais, efektīvākais un visātrāk īstenojamais ekonomikas "sildītājs" visā kultūras sfērā. Finansējot kultūras projektus, ekonomiskā aktivitāte tiek rosināta pieaugošā formā, jo VKKF piešķirtais finansējums kalpo arī kā uzticības mandāts, kas ļauj veidot starptautisko "tīklošanos" un sekmīgi piesaistīt līdzekļus no ES programmām, pašvaldībām, ārvalstu fondiem un privātā sektora. Veicot radošas aktivitātes, aptuveni puse no VKKF finansējuma tiek novirzīta citu nozaru uzņēmumiem, tādējādi stimulējot tautsaimniecību un sniedzot papildus ekonomisko efektu. Raugoties no valsts ekonomikas vajadzībām 2009. gadā, VKKF finansējuma samazinājums uzskatāms par graujošu ne tikai kultūras nozarei.
 
Eiropas Savienība 2009. gadu ir pasludinājusi par radošuma un inovāciju gadu. 7.janvārī Prāgā deviņi Eiropas valstu vadošie intelektuāļi atklātā diskusijā aicināja ES investēt Eiropas radošajā kapacitātē, rezumējot: investīcijām izglītībā un kultūrā ir jābūt ES institūciju un valdību prioritātei! Solidaritāti ar Eiropas vērtībām un eiropeisku un tālredzīgu domāšanu demonstrē gan Igaunija, kuras Kultūrkapitāla fonda finansējums netiek samazināts neizprotamu politisku iemeslu dēļ, gan Somija, kur tieši kultūras, izglītības un zinātnes finansējums vispārējos taupības apstākļos ir atstāts neskarts. Igaunijas Kultūrkapitāla budžets 2009.gadā ir plānots - 22 755 000 EUR. Kāpēc mēs esam tik atšķirīgi? Kur, jūsuprāt, radīsies radošā, uzņēmīgā un pilsoniskā nākotnes sabiedrība, ja tiek iznīcināti tās veidošanās fundamenti - izglītība, pētniecība un kultūra?
 
 
Vēl daži jautājumi
 
Ir grūti saprast to, ka tieši VKKF un līdz ar to kultūras un mākslas process visā tā daudzveidībā piedzīvo tik dramatisku līdzekļu samazinājumu. Bet neizpratne rada jautājumus:
Kāpēc tieši VKKF līdzekļu samazinājums ir vairākas reizes lielāks nekā Kultūras ministrijas budžeta samazinājums un vidējais samazinājums valstī?
Kādēļ 2008.gadā VKKF budžets bija 1/16 daļa no Kultūras ministrijas budžeta, bet 2009.gadā ir tikai 1/26 daļa?
Vai tādēļ, ka kultūras un mākslas procesu attīstība Latvijā vairs nav starp Kultūras ministrijas prioritātēm?
Kādēļ likumā "Grozījumos likumā par Valsts budžetu 2009. gadam" (Latvijas Vēstnesis, 2008., 200.nr.) VKKF ir vienīgā valsts institūcija Latvijā ar precīzi fiksētu budžeta samazinājumu?
Vai VKKF Kultūras ministrijas, Ministru kabineta un Saeimas acīs pēkšņi ir kļuvis par īpašu grēkāzi?
Ar kādām tiesībām likuma grozījumos ir pieņemts pretlikumīgs lēmums, norādot konkrētas summas, kādas no VKKF budžeta jāpiešķir kultūras programmām, mērķprogrammām, valstiski nozīmīgiem pasākumiem un regulārajiem projektu konkursiem?
Kāpēc likumdevējs kopīgi ar Ministru kabinetu un Kultūras ministriju neievēro Valsts Kultūrkapitāla fonda likuma 6. pantā noteikto, ka par fonda līdzekļu sadali lemj VKKF padome, nevis ministrs vai deputāti?
 
 
Ko mēs vēlamies?
 
Mēs vēlamies zināt, kurš ir atbildīgs par VKKF budžeta samazinājumu? Varbūt kāds var ne tikai "uzņemties atbildību", bet arī no tiesas atbildēt?
 
Mēs vēlamies, lai dotācija VKKF kultūras projektiem un programmām nākamajos budžeta grozījumos tiktu atjaunota tādā līmenī, kas ir proporcionāls visam Kultūras ministrijas budžeta samazinājumam - par 8,4% ("Grozījumi likumā par Valsts budžetu 2009. gadam"). Šai gadījumā VKKF budžetam 2009. gadā ir jābūt 6 464 295 Ls. No šīs summas mēs neesam gatavi atteikties, jo tā jau ir kompromiss.
 
Mēs prasām, lai Kultūras ministrija un LR Saeimas Kultūras, izglītības un zinātnes komisija apzinātos VKKF īpašo lomu un VKKF budžeta atgūšanu un statusa maiņu pasludinātu par vienu no šī gada prioritātēm. Mēs negribam, lai ceļš uz fondu pārāk daudziem pēkšņi izrādītos strupceļš.
 
Mēs vēlamies, lai izbeigtos VKKF atkarība no pēkšņiem politiskiem lēmumiem, un tādēļ mēs pieprasām pēc iespējas ātrāk atjaunot regulāru VKKF budžeta finansējumu no stingri "iezīmētiem" nodokļiem (3% akcīze no alkohola, 3% - no tabakas, kā arī atskaitījumi no izložu un azartspēļu nodevas un nodokļa), kā tas bija fonda pastāvēšanas pirmajos gados.
 
Diezgan labs problēmu risināšanas veids ir sarunas. Mēs esam tām gatavi.
 
 

Vēstuli parakstījuši
 1. Uģis Pucens, Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas valdes loceklis
 2. Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore
 3. Zane Kreicberga, režisore un Latvijas Jaunā teātra institūta valdes locekle
 4. Krista Burāne, Radošās apvienības "Nomadi" valdes locekle
 5. Māris Bērziņš, rakstnieks
 6. Haralds Matulis, publicists
 7. Signe Pucena, Starpnozaru mākslas grupas SERDE valdes locekle
 8. Edgars Vērpe, VKKF direktors
 9. Dace Džeriņa, māksliniece, VKKF padomes priekšsēdētāja
 10. Uģis Prauliņš, Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētājs, Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēdētājs VKKF valdes loceklis
 11. Nora Ikstena, rakstniece, VKKF padomes locekle
 12. Ieva Kolmane, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja, VKKF Literatūras nozares eksperte
 13. Maima Grīnberga, tulkotāja, VKKF Literatūras padomes eksperte
 14. Ilze Martinsone, Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja, VKKF Starpnozaru padomes eksperte
 15. Dace Meiere, tulkotāja, KKF literatūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja, KKF Padomes locekle
 16. Juris Zalāns, VKKF Tradicionālās kultūras nozares eksperts
 17. Benita Sarma, TV-21 programmu direktore, KKF filmu nozares experte
 18. Gita Lancere, biedrības "Pasaules mūzika" valdes locekle, VKKF eksperte
 19. Maija Svarinska, teatra zinātniece, VKKF Teātra padomes eksperte
 20. Jānis Oga, Latvijas Literatūras centrs
 21. Dainis Grīnvalds, Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēdētājs
 22. Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra direktore
 23. Inga Bodnarjuka, Latvijas Rakstnieku savienība, Dzejas dienu kuratore
 24. Ingrida Zemzare, muzikoloģe, Mākslas doktore, Baltijas kamerorķestra KREMERATA BALTICA valdes locekle, VKKF Starpnozares eksperte
 25. Mārtiņš Heimrāts, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents
 26. Džemma Skulme, māksliniece
 27. Māra Zālīte, dzejniece, dramaturģe
 28. Hercs Franks, kinorežisors
 29. Māra Ķimele, režisore
 30. Laila Pakalniņa, kinorežisore
 31. Inga Ābele, rakstniece
 32. Alvis Hermanis, Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs
 33. Uldis Cekulis, Vides Filmu Studijas valdes priekšsēdētājs
 34. Guntars Godiņš, dzejnieks
 35. Vilnis Kalnaellis, Latvijas kinoproducentu asociācijas prezidents
 36. Uldis Bērziņš, dzejnieks
 37. Ramona Umblija, mākslas zinātniece, JVLMA Humanitāro priekšmetu katedras vadītāja
 38. Andrejs Grants, fotogrāfs, pedagogs
 39. Sarmīte Ēlerte, Eiropas kultūras parlamenta biedre
 40. Juris Petraškevičs, mākslinieks
 41. Gundega Repše, rakstniece
 42. Pēteris Vasks, komponists
 43. Laima Slava, mākslas zinātniece, izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore
 44. Guna Zariņa, Jaunā Rīgas teātra aktrise
 45. Juris Kronbergs, dzejnieks
 46. Vestards Šimkus, mūziķis
 47. Eduards Kļaviņš, mākslas zinātnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas vadītājs
 48. Andris Vilks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors
 49. Herberts Laukšteins, SIA Liepājas Teātris valdes loceklis
 50. Ivars Ijabs, politologs, Latvijas Universitātes docents
 51. Maija Pavlova, biedrības TARBA valdes locekle
 52. Silvija Tretjakova, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bērnu literatūras centra vadītāja, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja
 53. Evita Sniedze, dramaturģe, Valmieras Drāmas teātra direktore
 54. Juris Dimiters, bijušais Nopelniem bagātais mākslas darbinieks
 55. Bruno Aščuks, producents, VKKF padomes pr-js 2006.-2008. g.
 56. Oļģerts Kroders, Valmieras Drāmas teātra režisors
 57. Ojārs Rubenis, Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis
 58. Daina Zalāne, biedrības "Kultūras menedžmenta centrs Lauska" valdes priekšsēdētāja
 59. Jeļena Smelova, biedrības "Kultūras menedžmenta centrs Lauska" projektu vadītāja, Kultūras un radošās industrijas izglītības centra informācijas sistēmu satura administratore
 60. Ieva Vītola, Starpnozaru mākslas grupa SERDE, Tradicionālās kultūras programmu vadītāja
 61. Krista Jansone, neatkarīgā teātra "Dirty Deal Teatro" vadītāja
 62. Kristaps Puķītis, SIA "Kultūras cehs" vadītājs un programmas direktors
 63. Andris Grīnbergs, Latvijas Petroglifu centra valdes priekšsēdētājs
 64. Rihards Belte, SIA "Liepājas Leļļu teātris" valdes loceklis
 65. Lauris Gundars, dramaturgs, biedrības "Darbnīcas" valdes loceklis
 66. Anna Putniņa, Teātra TT valdes locekle
 67. Aivars Leimanis, Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs
 68. Mārtiņš Brauns, komponists
 69. Inese Upeniece, biedrības "Laboratory of Stage Arts" priekšsēdētāja
 70. Simona Orinska, māksliniece, biedrības "Laboratory of Stage Arts" projektu vadītāja
 71. Bārbala Gulbe, Stikla galerijas vadītāja
 72. Kristīne Veinberga, biedrības "Tāšu muiža" valdes locekle
 73. Māra Mellēna, Tradicionālās kultūras biedrības Aprika, un Bērnu un jauniešu folkloras kustības "Pulkā eimu, pulkā teku" novadu koordinatoru padomes vadītāja
 74. Kristīne Želve, režisore, raidījuma "100 g kultūras" veidotāja
 75. Kārlis Alainis, tēlnieks
 76. Juris Pakalniņš, režisors
 77. Atis Ieviņš, mākslinieks un fotogrāfs
 78. Liāna Langa, dzejniece
 79. Inese Roze, Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs "KasTe" valdes priekšsēdētāja
 80. Inga Brūvere, māksliniece
 81. Sarma Ūpe, biedrības "Kursas vārti" valdes priekšsēdētāja, Austrumkursas novada bērnu folkloras kopu koordinatore
 82. Madars Štramdiers, radio NABA direktors
 83. Jānis Lazdāns, Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents
 84. Laima Lupiķe, Latvijas Piļu un muižu asociācijas izpilddirektore
 85. S. Jansone, tradicionālās kultūras biedrības "Mantojums" valdes priekšsēdētāja
 86. Pēteris Jansons, tradicionālās kultūras biedrības "Mantojums" valdes loceklis
 87. Viestarts Gailītis, Nepieradinātās mūzikas un kinomākslas biedrības "Skaņu mežš" valdes loceklis
 88. Katrīna Neiburga, māksliniece
 89. Monika Pormale, māksliniece
 90. Ivo Briedis, dramaturgs un scenārists
 91. Dace Pugača, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore
 92. Laura Stašāne, Latvijas Jaunā teātra institūta programmas kuratore
 93. Agnese Hermane, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore
 94. Andra Rutkēviča, teātra zinātniece, Jaunā Rīgas teātra mārketinga daļas vadītāja
 95. Anda Rožukalne
 96. Ineta Berkmane, māksliniece
 97. Dmitrijs Rancevs, kinokritikis
 98. Andra Manfelde, dzejniece
 99. Lote Eglīte, scenāriste
 100. Ieva Balode, Starptatutiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas starptautisko projektu koordinatore
 101. Egīls Venters, rakstnieks
 102. Jūlija Pasnaka, biedrības "Jauniešu konsultācijas" valdes locekle
 103. Ilze Krastiņa, Turaidas Muzejrezervāta atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja
 104. Aija Bley, filmu režisore
 105. Asnāte Rībena, filmu režisore
 106. Patrīcija Brekte, māksliniece
 107. Kristians Luhaers, studijas "Screen Vision" filmu producents
 108. Matthias Knoll, tulkotājs un publicists
 109. Guntis Trekteris, EGO MEDIA producents
 110. Agnese Lūse, Laikmetīgās mākslas centra projektu vadītāja
 111. Zane Zajančkauska, Laikmetīgās mākslas centra projektu vadītāja
 112. Pēters Brūveris, dzejnieks, tulkotājs
 113. Alise Ģelze, Filmu studijas TANKA producente
 114. Una Meiberga, kino "Rīga" radošā direktore
 115. Jānis Rokpelnis, dzejnieks
 116. Guntis Berelis, rakstnieks
 117. Anda Kubuliņa, literatūrzinātniece
 118. Māris Rungulis, rakstnieks
 119. Pēteris Pūrītis, rakstnieks
 120. Ingmāra Balode, dzejniece
 121. Sergejs Timofejevs, dzejnieks, radošā apvienība "Orbita"
 122. Arturs Punte, dzejnieks, radošā apvienība "Orbita"
 123. Līga Gaisa, producente, biedrības " Raktuve" valdes locekle
 124. Ronalds Briedis, Latvijas Rakstnieku savienības valdes loceklis, kultūras programmas "Literārā Akadēmija vadītājs
 125. Dzintars Belogrudovs, studijas VISIO direktors
 126. Kristīne Matīsa, žurnāla "Kino Raksti" galvenā redaktore
 127. Andis Mizišs, kinorežisors, raidījuma "Vides Fakti" producents
 128. Roze Stiebra, Animācijas filmu studijas DAUKA filmu režisore
 129. Ansis Bērziņš, filmu režisors
 130. Aīda Zviedre, SIA Kinogalerija valdes priekšsēdētāja
 131. Rimants Ziedonis, rakstnieks
 132. Ilva Kļaviņa, māksliniece
 133. Māris Salējs, dzejnieks, literatūrkritiķis, atdzejotājs; LU literatūras, folkloras un mākslas institūta literatūras teorijas nodaļas asistents
 134. Reinis Liepiņš, arhitekts
 135. Elīna Cērpa, režisore
 136. Māris Grosbahs, mākslinieks
 137. Ģirts Šolis, radošā apvienība umka.lv, Jelgavas Jaunā teātra aktieris un režisors
 138. Baiba Tjarve, biedrība "Culturelab"
 139. Ieva Melgalve, dzejniece, Latvijas Dramaturgu ģildes un Latvijas Rakstnieku savienības biedre
 140. Ilona Brūvere, autore-režisore un žurnāliste, kultūras filmu un TV porgrammu producente
 141. Iveta Laure, māksliniece, skolotāja M.Muižnieces Rīgas Mākslas skolā
 142. Kirils Panteļejevs, mākslinieks, mākslas pedagogs LMA
 143. Ina Celitāne, biedrības "Kūrava" Kurzemes kultūras mantojuma centra vadītāja
 144. Māra Zirnīte, Latvijas mutvārdu vēstures pētnieku asociācijas "Dzīvesstāsts" valdes priekšsēdētāja
 145. Laima Freimane, Filmu studiju "Screen Vision" un "Five Level Production"
 146. Dace Skadiņa, Latvijas Kultūras akadēmijas docente
 147. Dagmāra Beitnere, Dr. sc. soc. LU Filosofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece
 148. Gints Grūbe, filmu studijas Mistrus Media direktors
 149. Sandra Konstante, Latvijas Kultūras koledžas Radošās industrijas nodaļas vadītāja
 150. Inese Paklone, Latvijas autoru biedrības AKKA/LAA (Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība) izpilddirektore
 151. Ilze Ramane, māksliniece, grāmatu grafiķe
 152. Ieva Dzintare, māksliniece, datorgrafiķe
 153. Gita Seņka, Latvijas Kultūras koledžas projektu vadības nodaļas vadītāja, Kultūras koledžas atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja
 154. Gundega Balode, Rojas Jūras zvejniecības muzeja vadītāja
 155. Ieva Pētersone, LMA maģistrantūras glezniecības nodaļas studente
 156. Aira Ozoliņa, Jūrmalas vēstures un mākslas biedrības valdes priekšsēdētāja
 157. Sanita Grīna, kino projektu vadītāja un žurnāliste
 158. Jolanta Berga, Aizputes novadpētniecības muzeja un tūrisma informācijas centra vadītāja
 159. Krišjānis Rijnieks, mākslinieks
 160. Rūta Briede, apvienība "Rabit"
 161. Artis Briedis, apvienība "Rabit"
 162. Linards Kulless, mākslinieks
 163. Ilze Stikāne, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes prezidente, LU profesore
 164. Raivis Puriņš, LR Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta projektu nodaļas pārvaldes vecākais referents
 165. Diāna Josta, Jūrmalas pilsētas muzeja galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
 166. Henrieta Verhoustinska, teātra kritiķe
 167. Krista Vāvere, žurnāliste
 168. Una Celma, režisore
 169. Renārs Vimba, kino režisors, operators
 170. Lelde Vīksna, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja
 171. Ārija Vanaga, Aspazijas mājas vadītāja
 172. Astrīda Cīrule Raiņa un Aspazijas vasarnīcas muzeja vadītāja
 173. Aija Magone, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas muzeja vadītājas vietniece
 174. Dace Nesaule, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas muzeja speciāliste
 175. Jekaterina Alksne, māksliniece
 176. Dzintars Dreibergs, režisors
 177. Daiga Līcīte, Anša Rūtentāla kustību teātra valdes priekšsēdētāja
 178. Dzintars Krūmiņš, Anša Rūtentāla kustību teātra mākslinieciskais vadītājs
 179. Laura Elcere, radošās inteliģences apvienība - biedrība "Zaudētava"
 180. Andris Dzenītis, komponists, Starptautisko jauno komponistu meistarkursu direktors, pasniedzējs
 181. Artis Svece, filozofs
 182. Ivars Zviedris, Anša Epnera studijas AVE režisors, producents, operators
 183. Anita Uzulniece, kinozinātniece
 184. Viesturs Graždanovičs, biedrības "Virtuālā studija "URGA" valdes priekšsēdētājs
 185. Iveta Tāle, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore
 186. Margita Gūtmane, rakstniece un tulkotāja
 187. Ivars Drulle, Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas izglītības programmas "Dekoratīvā Tēlniecība" vadītājs
 188. Viktorija Eksta, Latvijas Kultūras Akadēmijas studente
 189. Aija Druvaskalne-Urdze, Liepājas Universitātes Humanitārās fakultātes dekāne, māksliniece
 190. Helēna Medne, mākslinieku biedrība SIDEGUNDE valdes priekšsēdētāja
 191. Dace Paeglīte, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas projektu koordinatore, Starptautiskās Mākslas Izglītotāju Asociācijas InSEA biedre
 192. Ilze Vītola, biedrības "Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS" valdes priekšsēdētāja
 193. Zanda Redberga, arhitekte, Fonda starpdisciplinārai sadarbībai «mT15» valdes locekle
 194. Aivars Eipurs, dzejnieks, Rakstnieku Savienības valdes loceklis
 195. Viktors Ivbulis, literatūrzinātnieks
 196. Margarita Perveņecka, rakstniece
 197. Ausma Cimdiņa, literatūrzinātniece
 198. Margita Zālīte, rakstniece
 199. Edgars Raginskis, komponists, LR3 "Klasika" programmu redaktors
 200. Aivars Kļavis, rakstnieks
 201. Lita Silova, literatūrzinātniece
 202. Valts Ernštreits, dzejnieks, Livõ Kultur Sidam (Lībiešu kultūras centra) valdes loceklis
 203. Margita Gailītis, tulkotāja
 204. Arno Jundze, filoloģijas doktors, "NRA Latvijai" kultūras nodaļas vadītājs
 205. Sandra Rutmane, tulkotāja
 206. Arvis Viguls, dzejnieks
 207. Ksenija Sundejeva, Latvijas Mākslas akadēmijas studente
 208. Gundega Jansone, Rūjienas pilsētas domes kultūras projektu vadītāja
 209. Egils Štāls, biedrības "Brīvās mūzikas aģentūra" mūzikas projektu menedžeris
 210. Elvita Ruka, biedrības "Pozitīvā kino un scenāriju festivāls "VIVAT!"" producente
 211. Ieva Lapinska, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece, tulkotāja
 212. Andris Zeibots
 213. Ieva Rozentāle, LTV raidījuma "100 g kultūras" projekta vadītāja
 214. Laila Balga, Sieviešu tiesību institūts
 215. Anita Skalberga, biedrības "Graph-Pheme" valdes priekšsēdētāja
 216. Dace Kārkla, Liepājas muzeja direktore
 217. Edmunds Vanags, biedrības Ideju Forums valdes priekšsēdētājs
 218. Irina Kurčanova, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja
 219. Krista Kalnarāja, Liepājas Kultūras pārvaldes starptautisko sakaru un attīstības projektu vadītāja
 220. Ēriks Lans, rakstnieks, kinoscenārists
 221. Renāte Punka, KM Grāmatniecības konsultatīvās padomes priekšsēdētāja, "Jāņa Rozes apgāda" direktore
 222. Daina Markova, LTV1 kultūras, bērnu un izklaides raidījumu satura redaktore
 223. Mārtiņš Sirmais, pavārs
 224. Ieva Romanova, biedrības "Latvijas Kinematogrāfistu savienība" priekšsēdētāja
 225. Rasa Šmite, Jauno mediju kultūras centra RIXC direktore
 226. Gundega Tihi, Pilna servisa pasākumu aģentūra "Pareizā ķīmija" valdes locekle
 227. Lienīte Ormane, biedrības "Kultūras Perons" valdes locekle
 228. Anda Kļaviņa, Iniciatīvas e-text+textiles projekta vadītāja
 229. Prof. dr. Zane Berzina, e-text+textiles direktore
 230. Eleonora Bukovska, scenogrāfe un LMA glezniecības nodaļas maģistratūras studente
 231. Didzis Grodzs, fotogrāfs
 232. Ligija Rutka, Jaunpils muzeja vadītāja
 233. Ieva Kļenovska, Mag.Artis, Latvijas Kultūras Akadēmijas pasniedzēja
 234. Inga Uldriķe, biedrības "Kultūras un mākslas projekts NOASS" projektu vadītāja
 235. Dzintars Zilgalvis, biedrība "Kultūras un mākslas projekts NOASS"
 236. Iveta Ruskule, Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore
 237. Ieva Tihovska, muzikoloģe, žurnāla "Mūzikas Saule" redaktore
 238. Baiba Freimane, Aspazijas mājas speciāliste
 239. Kristaps Gulbis, mākslinieks, radošā apvienība "Divi putni"
 240. Aigars Bikše, mākslinieks, Mākslas Menedžmenta un Informācijas Centra valdes priekšsēdētājs
 241. Amanda Aizpuriete, rakstniece
 242. Alīse Nīgale, izdevniecības "liels un mazs" direktore, LBJLP programmas "Baltā Vilka grāmatas" vadītāja SIA "HungryLab"
 243. Sandijs Ruļuks, valdes loceklis
 244. Anna Andersone, valdes priekšsēdētāja
 245. Monika Gruzīte, dizainere
 246. Ernests Karlsons, neatkarīgs programmētājs
 247. Zigmunds Lapsa, dizaineris
 248. Viktors Jansons, režisors
 249. Kaspars Braķis, kinooperators
 250. Jānis Ulmis, Limbažu muzeja direktors
 251. Egons Baranovs, mākslinieks
 252. Lāsma Pujāte, LMA studente
 253. Inga Prauliņa, Filmu studijas "JetMedia" valdes priekšsēdētāja
 254. Raitis Vulfs, biedrība "Projekts Vizuālā Latvija", dokumentālo filmu režisors
 255. Irēna Kļaviņa, Limbažu pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja
 256. Jana Veinberga, Latvijas Rakstnieku savienības kultūras programmas "Literārā akadēmija" 2007../2008.gada dalībniece
 257. Elgita Bērtiņa, izdevniecības "Neputns" direktore
 258. Inga Bunkše, mākslas zinātniece, galerija "Mākslas dārzs"
 259. Vija Dzintare, tēlniece, LMS biedre, Latvijas Tēlnieku centra valdes locekle, RLB ētikas un vizuālās komisijas locekle
 260. Jānis Strupulis, Latvijas Medaļu mākslas kluba prezidents, Latvijas pārstāvis FIDEM
 261. Natālija Bukovska, arhitekte
 262. Jānis Juhņēvičs, kinoproducents
 263. Ināra Kolmane, kino režisore
 264. Arvis Kolmanis, rakstnieks un tulkotājs
 265. Agnese Rimša, stikla māksliniece
 266. Vladimirs Leščovs, animācijas filmu režisors, studijas LOHOHOD direktors
 267. Andris Gauja, režisors, dramaturgs
 268. Ineta Sipunova, māksliniece
 269. Jana Čakste, I-DEJAS MĀJAS vadītāja, grupas CROWD soliste
 270. Nata Grebņeva, aktrise
 271. Sandra Boihmane, tulkotāja
 272. Artis Ērglis, grāmatnieks
 273. Anda Burtniece, teātra zinātniece
 274. Sandra Zandberga, Mūzikas un mākslas atbalsta fonda (MMAF) valdes priekšsēdētāja, žurnāla "Mūzikas Saule" direktore, Intravertās mūzikas festivāla direktore
 275. Nils Blumbergs, kultūras menedžeris, multimediju mākslinieks, elektronisko multimediju radošās apvienības "Indago" valdes priekšsēdētājs
 276. Ineta Strazdiņa, Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras vadītājas palīdze
 277. Veiko Spolītis, Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultāte
 278. Anita Rožkalne, literatūrzinātniece, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece
 279. Guna Bīriņa, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas projektu vadītāja
 280. Sintija Siliņa, horogrāfe
 281. Dace Dumbrava, režisore
 282. Zane Daudziņa, aktrise, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore
 283. Renāte Bāliņa, gaismu māksliniece
 284. Ieva Zemīte, SIA "Dzintaru koncertzāle" projektu vadītāja, Latvijas Pasākumu centru asociācijas valdes priekšsēdētāja
 285. Andrejs Jarovojs, teātra režisors
 286. Jūlija Ločmele, kompānijas ART Forte valdes priekšsēdētāja, teātra festivāla "Zelta maska Latvijā" direktore
 287. Anna Eižvertiņa, neatkarīgā teātra "Skatuve" vadītāja
 288. Lilija Dinere, māksliniece
 289. Guntars Zvejnieks, Siguldas Mūzikas skolas direktors
 290. Anna Andersone, biedrības "HI" biedrs
 291. Edgars Šubrovskis, biedrības "HI" biedrs
 292. Dita Ābola, biedrības "HI" biedrs
 293. Dina Skreitule, biedrības "HI" biedrs
 294. Maija Ušča, biedrības "HI" biedrs
 295. Toms Circenis, biedrības "HI" biedrs
 296. Dina Tauriņa, Ozolnieku mūzikas skolas direktore
 297. Armands Vijups
 298. vj wickiss
 299. Anita Zabiļevska, māksliniece
 300. Laima Puntule, māksliniece, Filmu Studija RIJA radošā direktore
 301. Velta Holcmane, arhitekte, Arhitektu savienības atbildīgā sekretāre, projektu vadītāja
 302. Elīna Cire, Laikmetīgā mākslas centra projektu vadītāja
 303. Agnese Baranova, Jauno mediju kultūras centra RIXC projektu koordinatore
 304. Ināra Gauja, scenogrāfe, dizaina grupas "Zafte" valdes locekle
 305. Ieva Kalēja, gleznotāja
 306. Natālija Sujunšalijeva, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Reklāmas un informācijas sektora vadītāja
 307. Jānis Kalnačs, Dr.art., Vidzemes augstskolas profesors
 308. Inese Margeviča
 309. Gundega Cēbere, mākslas zinātniece
 310. Ivars Gravlejs, fotogrāfs
 311. Imants Klīdzējs, Salacgrīvas Mākslas skolas direktors
 312. Ligita Ašme, muzikoloģe, LKS padomes locekle, RTMM galvenā speciāliste
 313. Edmunds Jansons, režisors, studija Atom Art
 314. Sabīne Andersone, studijas Atom Art direktore
 315. Larisa Podskočaja, Indiešu deju studijas "Bharata" vadītāja
 316. Guna Leite, fotografijas studente
 317. Mairita Folkmane, māksliniece, Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas priekšsēdētāja
 318. Zaiga Putrāma, māksliniece
 319. Brigita Zelča, māksliniece
 320. Ieva Grantiņa, mākslas zinātniece, LU Teolo?ijas fakultātes lektore
 321. Lija Bērziņa, Jumpravas mūzikas un mākslas skola
 322. Arturs Maskats, komponists
 323. Santa Didžus, aktrise un režisore
 324. Māris Lasmanis, Latvijas komponistu savienības padomes vadītājs
 325. Anita Grase, Latvijas Dizaineru savienība
 326. Arnolds Klotiņš, muzikologs, LU LFMI pētnieks
 327. Jānis Torgāns, muzikologs, Dr. habil. art.
 328. Laima Mūrniece, muzikoloģe, asoc.prof., Dr. Paed.
 329. Iveta Šimkus, dzejniece
 330. Inna Petlaka, muzikologs
 331. Mihails Medvedevs, skaņu režisors
 332. Anita Apine, Vidzemes reģiona kultūras eksperte
 333. Mārtiņš Klišāns, Rīgas Doma zēnu kora diriģents, Dziesmu svētku virsdiriģents
 334. Gita Lancere, Biedrības "Pasaules mūzika" valdes locekle
 335. Anta Pence, māksliniece
 336. Gundega Palma, Jaunā Rīgas teātra valdes locekle
 337. Elīna Adamaite, Jaunais Rīgas teātris, Ārējo sakaru daļas vadītāja
 338. Ingrida Vāverniece, apgāda "Zinātne" direktore
 339. Ingrīda Segliņa, apgāda "Zinātne" valdes priekšsēdētāja
 340. Miks Pētersons, SIA "NORDI dizaina klubs"
 341. Aija Jansone, LU aģentūra "LU Latvijas vēstures institūts" Etnoloģijas nodaļas vadītāja, /Dr. hist.
 342. Maira Asare, dzejniece, tulkotāja
 343. Jevgenijs Paškēvičs, kinorežisors
 344. Kārlis Rudzītis, filmu producents, Latvijas kinoproducentu asociācijas viceprezidents, LKPA pārstāvis EDN
 345. Kristiāna Ābele, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta pētniece
 346. Anita Ābele, vizuālās mākslas skolotāja, Rīgas Jāņa Poruka vidusskola
 347. Sergejs Ņikiforovs, arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētājs
 348. Inga Praņevska, producente
 349. Juris Poga, Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja vietnieks
 350. Rūta Birzleja, teātra zinātnes maģistrantūras studente
 351. Romualds Pipars, režisors un producents
 352. Baiba Urbāne, producente Eiropas dokumentālā kino simpoziji
 353. Kristīne Broka, Latvijas Nacionālās operas sekretāre-lietvede
 354. Anita Muitiniece, tulkotāja
 355. Agnese Zogota
 356. Didzis Eglītis, režisors
 357. Jānis Brencis, fotogrāfs
 358. Laura Gāga, United Intimacy Teātra grupa
 359. Elita Ansone, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas "Arsenāls" vadītāja
 360. Ieva Lejasmeijere, mākslas zinātniece
 361. Zanda Bikše, arhitekte
 362. Ieva Rupenheite, dzejniece
 363. Stella Pelše, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts
 364. Inese Baranovska, mākslas zinātniece
 365. Ieva Zariņa, mākslas zinātniece
 366. Diāna Dimza-Dimme, māksliniece
 367. Inga Lāce, kultūras projektu vadītāja
 368. Daiga Dupate, kultūras projektu vadītāja
 369. Agrita Ozoliņa, Latvijas Kultūras akadēmijas studente; LU literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves asistente
 370. Elita Grosmane, mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta direktore
 371. Ruta Čaupova, mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta pētniece
 372. Vineta Kaulača, māksliniece
 373. Ieva Vīriņa, māksliniece
 374. Ilze Neidere, Filmu studija REDCats
 375. Ilze Rieba, projektu vadītāja, Latvijas Leļļu teātris
 376. Aija Taimiņa, Latvijas Akadēmiskā bibliotēka
 377. Atis Lūsis, tekstilmākslinieks
 378. Irēna Lūse, žurnāla "Ezis" māksl. redaktore
 379. Aija Murāne
 380. Inga Rozentāle, žurnāla "Teritorija" redaktore, NT dramaturģe
 381. Janīna Kursīte
 382. Maira Dobele, kino studente
 383. Baiba Guste, mākslas zinātniece
 384. Silvija Grosa, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes katedras docente
 385. Raitis Šmits, LMA docents, Jauno mediju kultūras centra RIXC biedrs, VKKF Starpnozares eksperts
 386. Ruta Cimdiņa, Jāņa Akuratera muzeja vadītāja
 387. Maira Valtere, Jāņa Akuratera muzeja vadītājas vietniece
 388. Ieva Plūme, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece, rakstniece
 389. Ilona Liedeskalniņa, grāmatizdevēja
 390. Reinis Pētersons
 391. Ieva Astahovska, LMC projektu koordinatore
 392. Varis Klausītājs, režisors
 393. Irēna Bužinska, mākslas zinātniece un izstāžu kuratore, LNMM
 394. Ilze Millere, tulkotāja, tulce
 395. Ilizane Grīnberga, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas izglītības programmas "Ādas izstrādājumu dizains" vadītāja, biedrības "Grāmatsējumu un ādas dizaina asociācija" vadītāja
 396. Sandra Kristone
 397. Uļjana Gintnere, Liepājas muzeja kultūrvēstures nodaļas vadītāja
 398. Jānis Gintners, Liepājas muzeja galvenais krājuma glabātājs
 399. Inga Jēruma, laikraksta "Muzeju Vēstnesis" redaktore
 400. Vīva Ieviņa, dizainere, LDS valdes locekle
 401. Inga Žilinska, muzikoloģe, Latvijas Radio kora māksliniece
 402. Ieva Gintere
 403. Ilze Grudule, Baroka mūzikas dienu Rēzeknē mākslinieciskā vadītāja
 404. Dace Vosa, mākslas zinātniece, J.Rozentāla un R.Blaumaņa muzeja vadītāja
 405. Ilze Griezāne, Latgales mākslas un amatniecības centra vadītāja
 406. Dace Vinklere, žurnāliste Zviedrijas radio
 407. Andris Priedītis, kinooperators
 408. Inguna Āre, režisore
 409. Elīna Berklava, Vides Filmu Studijas projektu vadītāja
 410. Inta Ruka, fotogrāfe
 411. Varis Brasla, Valmieras Drāmas teātra režisors
 412. Fēliks Deičs, Valmieras Drāmas teātra režisors
 413. Mārtiņš Eihe, Valmieras Drāmas teātra režisors
 414. Mārtiņš Liepa, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 415. Māris Bezmers, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 416. Paulis Nimrods, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 417. Rihards Rudāks, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 418. Krišjānis Salmiņš, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 419. Ivo Martinsons, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 420. Elīna Vāne, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 421. Ieva Puķe, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 422. Vizma Kalme, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 423. Inese Ramute, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 424. Arnolds Osis, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 425. Ivars Vanags, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 426. Oskars Morozovs, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 427. Aigars Apinis, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 428. Kārlis Neimanis, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 429. Ilze Pukinska, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 430. Dace Eversa, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 431. Juris Laviņš, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 432. Aigars Vilims, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 433. Imants Strads, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 434. Ģirts Rāviņš, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 435. Agris Māsēns, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 436. Inga Siliņa, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 437. Januss Johansons, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 438. Tālivaldis Lasmanis, Valmieras Drāmas Teātra aktieris
 439. Anna Putniņa, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 440. Skaidrīte Putniņa, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 441. Lelde Kalēja, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 442. Baiba Valante, Valmieras Drāmas Teātra aktrise
 443. Asnate Bočkis, māksliniece
 444. Kristīne Jākabsone, Baltvācu kinofonda "Libauscher Film" valdes priekšsēdētāja
 445. Guntars Sietiņš, mākslinieks, LMA pasniedzējs
 446. Rolands Zelders, Latvijas Kultūras akadēmijas students
 447. Olga Žitluhina, horeogrāfe, Olgas Žitluhinas dejas kompānijas mākslinieciskā vadītāja, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore, Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla "Laiks dejot" direktore, Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijas valdes locekle
 448. Ilze Zīriņa, horeogrāfe, Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijas valdes priekšsēdētāja, Olgas Žitluhinas dejas kompānijas dejotāja, Latvijas Kultūras koledžas lektore
 449. Ramona Galkina, horeogrāfe, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore
 450. Viesturs Zanders, LU asoc. profesors
 451. Inta Geile, tulkotāja, RS biedre
 452. Jānis Taurens, Dr. Phil., LMA asociētais profesors
 453. Jana Kukaine, mākslas kritiķe un tulkotāja
 454. Agnese Matisone
 455. Gunārs Bandēns, režisors-operators
 456. Elīna Bandēna, operatore
 457. Marika Naaris, operatore, tulkotāja
 458. Inta Balode, dejas kritiķe, Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijas projektu vadītāja
 459. Ģirts Raģelis, fotogrāfs
 460. Ilgnese Avotiņa, grafiķe, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas skolotāja
 461. Margarita Zieda, žurnāliste, teātra kritiķe, izrāžu dramaturģe
 462. Elva Birkenfelde, skolniece
 463. Ilze Kļaviņa, teātra mākslas zinātņu maģistre un projektu menedžere
 464. Sandra Boihmane, mediju teorijas un dzimtes studiju doktorante, Humbolta Universitāte
 465. Kristaps Brīze, režisors, tulks
 466. Alīda Krēsliņa, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja direktore
 467. Vija Beinerte, kinorežisore un žurnāliste
 468. Anna Šmite, Latvijas Universitātes Akadēmiskā apgāda direktore
 469. Guna Zeltiņa, teātra kritiķe, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Teātra, mūzikas un kino mākslas daļas vadītāja
 470. Inese Pavlova
 471. Šelda Puķīte, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas studente
 472. Raimonds Cīrulis, dizainers
 473. Brigita Zepa, LU profesore, Baltijas Sociālo zinātņu institūta direktore
 474. Linda Kilevica, Daugavpils literātu apvienības latviešu sekcijas vadītāja
 475. Zigurds Kalmanis, bibliotekārs, biedrības "A.Pelēča lasītava" pārzinis
 476. Maija Laukmane, kultūras darbiniece
 477. Gunta Kraulere, māksliniece, dzejas kluba "Saldus Saulespuķe" vadītāja
 478. Māra Horna, Dobeles rajona literātu biedrības "Spārni" priekšsēdētāja
 479. Ilga Rēdmane, Ogres novada literāru apvienības "Sirdsdoma" vadītāja
 480. Lolita Leišupe, Jelgavas dzejas klubiņš "Pieskāriens"
 481. Ruta Štelmahere, Jēkabpils literāts
 482. Māris Brancis, LMS Jelgavas mākslinieku organizācijas vadītājs
 483. Juris Kalniņš, fotogrāfs, Latvijas Dizaineru savienības biedrs, Latvijas Radošo savienību padomes revīzijas komisijas loceklis
 484. Vanda Krukovska, Latvijas Poļu savienības priekšsēdētāja
 485. Renāte Čaupale, LPS Kultūras komisija
 486. Baiba Geķe, Latvijas Leļļu teātra aktrise
 487. Valdis Vanags, Latvijas Leļļu teātra aktrise
 488. Edgars Kaufelds, Latvijas Leļļu teātra aktieris
 489. Jānis Kirmuška, Latvijas Leļļu teātra aktieris
 490. Miķelis Žideļūns, Latvijas Leļļu teātra aktieris
 491. Edgars Lipors, Latvijas Leļļu teātra aktieris
 492. Pēteris Šogolovs, Latvijas Leļļu teātra aktieris
 493. Alla Caricina, Latvijas Leļļu teātra aktrise
 494. Dana Lāce, Latvijas Leļļu teātra aktrise
 495. Dace Vītola, Latvijas Leļļu teātra aktrise
 496. Vita Baļčunaite, Latvijas Leļļu teātra aktrise
 497. Brigita-Baiba Krūmiņa, Japāņu Valodas un Kultūras Studija GENGO
 498. Ruta Kaminska, mākslas vēsturniece
 499. Māris Putniņš, Filmu studija "Animācijas brigāde"
 500. Māris Skanis, Bauskas pils muzeja direktors
 501. Marija Kaupere, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece
 502. Gints Romanovskis, rakstnieks
 503. Normunds Akots, teātra kritiķis
 504. Vjačka Celešs, mākslinieks
 505. Anna Rancāne, dzejniece, LRS biedre
 506. Ērika Bērziņa, dzejniece, LRS valdes locekle
 507. Sigma Ankrava
 508. Herta (Sandra Pugača), dzejniece, raidījuma "Bron-hīts" vadītāja
 509. Ainārs Kamoliņš, portāla "Satori" redaktors
 510. Anna Vulāne, valodniece, Dr. philol. LU profesore
 511. Andris Rozenbergs, kinorežisors
 512. Andra Konste, Ventspils Starptautiskās Rakstnieku mājas direktore
 513. Kārlis Anitēns, dramaturgs un kultūras menedžeris
 514. Dzintars Briedis, teātra "Saulvedis" režisors, dramaturgs
 515. Astra Kacena, LLU Studentu teātra režisore, Biedrības " Teātris un Izglītība" dibinātāja, valdes locekle
 516. Lelde Stumbre, dramaturģe, "Dramaturgu teātra" prezidente
 517. Hermanis Paukšs, dramaturgs, režisors, aktieris, teātra pedagogs
 518. Vita Talla, Sēļu kultūras biedrības valdes locekle
 519. Anna Rozenvalde
 520. Esmeralda Ermale, aktrise
 521. Iveta Dukaļska, folkloriste, Tautas muzikantu biedrības valdes priekšsēdētāja, mg. philol.
 522. Iveta Šķiņķe, vēsturniece, Latvijas Valsts arhīvs
 523. Anna Jurkāne, valsts aģentūras "Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis-Turaidas muzejrezervāts" direktore
 524. Armands Šuriņš, muzikologs, Dr.art., JVLMA Zinātniskās pētniecības centra pētnieks, mūzikas pedagogs
 525. Valda Gulbe, Ventspils pilsētas Kultūras centrs
 526. Ieva Samauska, dzejniece un rakstniece
 527. Ēriks Vilsons, aktieris
 528. Juris Jonelis, režisors
 529. Brigita Siliņa, Starptautiskā teātra institūta Latvijas centra prezidente
 530. Daina Vītoliņa, Dizaina Informācijas centrs
 531. Tija Vīksna, Interjera dizaina studija un galerija "Consentio"
 532. Dace Ērenpreisa
 533. Helēna Reitupe, Latvijas Jaunā teātra institūts
 534. Vilnis Auzins, nodibinajuma "FotoForma" projektu koordinators, valdes loceklis