Rīga, 18. janv., LETA. No pagājušā gada decembra neredzīgo cilvēku audio žurnālu "DIA:logs" internetā noklausījušies vairāk nekā 1000 cilvēku, aģentūru LETA informēja projekta koordinatore Ilze Filmanoviča.
Biedrībā "Ideju forums" aģentūrai LETA skaidroja, ka precīzus datus nosaukt nav iespējams, jo ar katru dienu audio žurnāla apmeklētāju skaits pieaug. Turklāt pieteikušies jau vairāk nekā 60 cilvēki, kuri audio žurnālu CD formātā grib saņemt mājās. Arī šo cilvēku skaits no dienas dienā pieaugot.
 
Audio žurnālu CD formātā saņems visas neredzīgo biedrību bibliotēkas.
 
Šobrīd audio žurnāla janvāra numurs jau ir pieejams internetā un tiek izsūtīts CD formātā neredzīgajiem.
 
Jau ziņots, ka no decembra vidus Latvijas neredzīgie iedzīvotāji ik mēnesi var saņemt speciāli viņiem veidotu žurnālu. Žurnālu veido audio formātā ieskaņoti raksti no lielākajiem Latvijas laikrakstiem un žurnāliem latviešu un krievu valodā, kā arī veidoti oriģināli, īpaši "DIA:logs" radīti materiāli.
 
Audio žurnāls "DIA:logs" bez maksas būs pieejams ikvienam neredzīgajam cilvēkam portālos "www.idejuforums.lv" un "www.latvijasnotars.lv". Audio žurnāla veidošanā iesaistījušies laikraksts "Diena", žurnāls "Rīgas Laiks", izdevniecību "Petit", "Dienas žurnāli" un "Lilit" preses izdevumi, kā arī Latvijas Radio.
 
Jauno audio žurnālu jau atzinīgi novērtējuši Rīgas Neredzīgo biedrības pārstāvji. Žurnāla lasītājs Aleksandrs Vorslovs norāda, ka līdz šim neredzīgiem cilvēkiem bijusi iespēja paņemt rokās žurnālu, taču nav bijusi iespēja to palasīt. Informāciju var iegūt, klausoties radio, taču audio žurnāls piedāvā iespēju katram pašam izvēlēties tēmas, kas viņam šķiet interesantas, uzskata lasītājs.
 
Audio žurnāla izdošana ir milzīgs solis pretī neredzīgo cilvēku informatīvajām vajadzībām, jo tas piedāvā ne tikai aktualitātes, bet arī padziļinātu informāciju par dažādām tēmām, kā arī analītiskus un izklaidējošus rakstus, sacīja Vorslovs.
 
Projekta "DIA:logs" aktivitātēs tika savākti ziedojumi vairāk nekā 13 000 latu apmērā, kas ļauj nodrošināt audio žurnāla izdošanu viena gada garumā.
 
 
Ilze Mežniece LETA
Copyright © LETA