Otrdien, 20. janvārī Ventspils Bērnu bibliotēka rīko vairākus 1991. gada barikāžu atceres pasākumus "Mans barikāžu laiks", kuru mērķis ir stāstīt par Latvijas neatkarības atgūšanas ceļu, mudināt bērnus un jauniešus domāt par katra atsevišķa cilvēku iespējām aktīvi iesaistīties savas valsts likteņa veidošanā.
Plkst. 10.00 Bērnu bibliotēkas speciālisti iepazīstinās Ventspils vakara vidusskolas 1.-4. klašu skolēnus  ar vēsturisko situāciju Latvijā 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā. Bērnu bibliotēkas speciāliste Inese Ozola skaidros faktus un dalīsies pieredzē par šo laiku. Tiks demonstrēti Jura Podnieka studijā tapušās dokumentālās filmas "Mans barikāžu laiks" fragmenti.
 
Plkst. 13.00 dokumentālo filmu "Mans barikāžu laiks" noskatīsies Ventspils vakara vidusskolas 5.-7. klašu skolēni. Pēc filmas noskatīšanās jaunieši tiks aicināti atbildēt uz Bērnu bibliotēkas galvenās speciālistes Vitas Ozolas sagatavotajiem jautājumiem, kuru uzdevums ir veidot izpratni par Latvijas vēstures notikumiem.

Vakara vidusskolas 8.-9. klašu grupai pasākums notiks plkst. 14.00 Ventspils bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā. Jaunieši ne tikai noskatīsies filmu "Mans barikāžu laiks", bet tiks iepazīstināti arī ar tīmekļa vietni http://www.barikades.lv/, kurā atrodama izsmeļoša informācija par 1991. gada notikumiem Latvijā. Pasākuma noslēgumā jaunieši tiks rosināti uz diskusiju un savas attieksmes paušanu par tā laika notikumiem.

Ventspils bibliotēka aicina Ventspils skolu pedagogus, izmantojot Bērnu bibliotēkas sagatavotos materiālus un scenārijus, organizēt arī citām klasēm vai grupām pasākumus par 1991. gada barikāžu notikumiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inga Ozoliņa
Ventspils bibliotēkas Bērnu bibliotēkas vadītāja
Tālr.: +371 63627361