Rēzekne, 14. janv., LETA. Noslēdzies Rēzeknes rajona padomes realizētais projekts "Eiropas Komisijas Austrumlatgales informācijas punkts "Europe Direct"", kas Latgales reģionā tika īstenots no 2005. līdz 2008. gada beigām, aģentūru LETA informēja Rēzeknes rajona padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Ieviņa.
Projekta mērķis bija veicināt informācijas pieejamību lauku un pilsētu iedzīvotājiem par dažādām Eiropas Savienības (ES) darbības jomām un ES politikas ietekmi uz cilvēku ikdienas dzīvi.
 
"Mēs bijām sava veida starpnieki, kuri informāciju par dažādām ar Eiropas Savienību saistītām lietām nodeva Latgales iedzīvotājiem. Turklāt centāmies brīžiem birokrātisko valodu un sarežģītos terminus izskaidrot un pasniegt cilvēkiem saprotamā veidā. Viens no mūsu uzdevumiem bija veidot apziņu, ka Eiropa ir nevis kaut kur Briselē, bet, ka mēs paši esam Eiropas sastāvdaļa," sacīja projekta vadītāja Inta Rimšāne.
 
Projekta vadītāja atzina, ka pašlaik situācija ir mainījusies un informācijas pieejamība ir daudz plašāka. "Jebkurš var viegli atrast un uzzināt vajadzīgo, ja vien ir vēlme to darīt. Līdz ar to zināmā mērā mūsu uzdevums ir noslēdzies," secināja Rimšāne.
 
Projekta gaitā visvairāk pēc informācijas vērsās un to saņēma izglītības iestāžu darbinieki, skolēni un studenti.
 
"Tieši viņi ir tā mērķauditorija, kas visaktīvāk izmanto Eiropas Savienības piedāvātās iespējas, piedaloties dažādos starptautiskos projektos, apmaiņas programmās un iesaistoties dažādās citās aktivitātēs," sacīja Rimšāne.
 
Projekta laikā tika organizētas debates, diskusijas, spēles un konkursi skolu jauniešiem, sniegta informācija, konsultācijas un atbildes uz jautājumiem par ES aktualitātēm. Izglītības darbiniekiem, studentiem, bibliotekāriem un tūrisma uzņēmējiem bija iespēja apmeklēt arī dažādus seminārus bez maksas.
 
Projekta partneres bija Balvu, Krāslavas, Ludzas un Preiļu centrālās bibliotēkas.
 
Kā atzina Ludzas centrālās bibliotēkas vadītāja Inta Kušnere, tieši "Europe Direct" projekts palīdzēja saglabāt jauniešu diskusiju klubu Ludzas pilsētas Interešu centrā. Katru gadu kluba dalībniekiem tika dota iespēja mācīties argumentēti prezentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī diskutēt ar oponentiem.
 
Projekta koordinatores Ināra Bobrova, Valentīna Magidas un Ināra Batarāga Balvu, Krāslavas un Preiļu centrālajās bibliotēkās informēja, ka projekta nauda tika ieguldīta grāmatu fonda atjaunošanā un dažādu izstāžu rīkošanā.
 
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā jūlijā izsludināja projektu konkursu par Eiropas Komisijas "Europe Direct" informācijas centru uzturēšanu 2009.-2012. gadā, uz kuru tika saņemti 17 pieteikumi. Līgumi parakstīti ar Gulbenes bibliotēku, Valmieras bibliotēku, Jelgavas rajona padomi un ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru par "Europe Direct" informācijas centru izveidi Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Ventspils, Rēzeknes un Jēkabpils informācijas sadarbības birojos.
 
 
Einārs Dervinieks LETA
Copyright © LETA