Rīga, 9. janv., LETA. Otrdien, 13. janvārī, apgāds "Jumava" rīkos grāmatu tēla Harija Potera vārda dienas svinības, aģentūru LETA informēja apgāda "Jumava" reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Lauma Pliena.
Vārda dienas svinības sāksies plkst. 16 "Jumavas grāmatnīcā", Dzirnavu ielā 73.
 
Pasākuma īpašais viesis būs vienīgais Filozofu akmens izgatavotājs, leģendārais burvis un apgāda "Jumava" izdotās Maikla Skota grāmatas latviešu valodā "Alķīmiķis" tēls Nikolass Fleimels, kurš fantāzijas pasaules pazinējiem būs atpazīstams no rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas grāmatas "Harijs Poters un Filozofu akmens".
 
Vārda dienas svinībās viesiem būs iespēja klātienē iepazīties ar nemirstīgā Nikolasa Fleimela noslēpumiem.
 
Grāmata "Alķīmiķis" ir mūsdienu fantāzija, kas stāsta par diženo burvi un alķīmiķi Nikolasu Fleimelu un viņa sievu Pereneli, kas ir reālas personas un kuri Harija Potera cienītājiem būs atpazīstami no grāmatas "Harijs Poters un Filozofu akmens". Galvenie fakti grāmatā ir balstīti uz patiesiem vēstures vai mitoloģijas materiāliem, vairāki grāmatas personāži ir vēsturiskas personības, leģendu un senu reliģiju varoņi. Nikolass Fleimels ir dzimis 1330. gada 28. septembrī Parīzē. Par to liecina viņa dienasgrāmatas ieraksti, arī Fleimelu māja vēl šodien atrodas Parīzē. Pēc septiņsimt gadiem viņš atzīts par dižāko sava laika alķīmiķi. Uzskata, ka viņš atklājis mūžīgās dzīvības noslēpumu, pārvērtis parastu metālu zeltā un dārgakmeņos. Arhīvi vēsta, ka Fleimels miris 1418. gadā, taču viņa kaps izrādījies tukšs.
 
Grāmatas "Alķīmiķis" autors Maikls Skots ir īru rakstnieks, kurš dzimis 1959. gadā Dublinā. Viņš raksta romānus un noveles pieaugušajiem un bērniem, aptverot dažādus žanrus - fantāziju, zinātnisko fantastiku un folkloru. Viņa vairāki romāni ir izdoti ar pseidonīmu Anna Dillon.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA