14. janvārī plkst. 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā viesosies fotogrāfs, brīvmākslinieks Vilhelms Mihailovskis. No 6. janvāra līdz 10. februārim bibliotēkā aplūkojama mākslinieka fotoizstāde "Portreti".
Viens no ievērojamākajiem latviešu fotomāksliniekiem Vilhelms Mihailovskis ir neskaitāmu fotomākslas darbu autors, kurš kopš 1973. gada piedalījies vairāk nekā trīssimt fotoizstādēs piecdesmit pasaules valstīs. Mākslinieks ir arī prestižu starptautisku prēmiju laureāts. Vairāku gadu desmitu laikā Vilhelms Mihailovskis radījis unikālu mākslinieku, dzejnieku, rakstnieku, komponistu un aktieru portretu galeriju, kas ietver vairāk nekā 1000 izcilu Latvijas personību portretus.
 
Pie RCB Baltās sienas  līdz februāra sākumam būs skatāmas 23 Vilhelma Mihailovska lielformāta fotogrāfijas, kuru vidū ir Ādolfa Skulmes, Vizmas Belševicas, Gunāra Cilinska, Jāņa Streiča, Jura Podnieka, Ojāra Vācieša, Vijas Artmanes un citu pazīstamu kultūras darbinieku portreti. "Sejas - kā simboli ceļam starp dzīvību un nāvi. Tajās nobirst mums katram atvēlētais laiks. Un pāri paliek mūsu (rīcības fakta) pašvērtība. Vai nepaliek nekas," par mākslinieka portretiem saka Viktors Avotiņš.
 
Mākslas izstāžu organizēšana ir viens no RCB un filiālbibliotēku darbības virzieniem. Bibliotēkas telpās bez maksas aplūkojami gan profesionālu, gan neprofesionālu mākslinieku darbi. Tā aizvadītajā gadā RCB apmeklētājus priecēja izstāde "Vilma Valentīna Heinrihsone un dēli. Gleznas" un Rutas Bogustovas gobelēnu izstāde, kā arī sadarbībā ar Bolderājas mākslas skolu veidotā vēsturiskās modes izstāde, jo RCB un filiālbibliotēkas labprāt piedāvā savas telpas arī amatieru un mākslinieku iesācēju pašizpausmei.

 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562