Sestdien, 20. decembrī plkst. 17.00 Jūrmalas pilsētas muzeja kafejnīcā "Bookmark Cafe" (Majori, Tirgoņu iela 29) Aivars Eipurs lasīs īso prozu un dzeju no savām vēl pavisam svaigajām jaunākajām grāmatām.
Īsprozas grāmatas "minimas jeb vienā istabā ar Antonu Vēbernu" iznākšanas datums ir 12. decembris (izdevniecība – "Dienas Grāmata"). Pats autors par šo grāmatu saka: "Kā jēdziens "minima" šur tur pasaulē dažu mākslinieku arsenālā ir parādījies, taču es radīju minimu kā literāru žanru. Jo tādi apzīmējumi kā refleksija, miniatūra vai maksima man derēja tikai dažos gadījumos. Minimas ir sadzīviskas, te valda nevis doma, bet mazi notikumi un izdoma. Šeit es rādu publikai nejaušu savas sirds portretu – šis manis teiktais atšķiras no Larošfuko teiktā tāpat, kā manas minimas no viņa maksimām." Pirmās minimas uzrakstītas 2005. gadā. Šī ir autora pirmā prozas grāmata.
 
Turpretī dzejas krājums "Sāras mīlestība" ir septītais Aivara krājums, kas, tāpat kā visi iepriekšējie, izdots ar pseidonīmu Eduards Aivars. Grāmata nāca klajā izdevniecībā "Karogs" septembra sākumā un jau godināta ar slavinošām kritikām. Krājums ir unikāls ar to, ka tā pirmo daļu veido 49 dzejoļu cikls, kur dzejnieks raksta tā, it kā viņš būtu sieviete. Otrajā daļā "Tante Saule un citi dzejoļi" dzejnieks iepriecina ar daudziem labiem dzejoļiem lasītājiem jau pazīstamajā stilā.
 
Laipni lūdzam Jūrmalas pilsētas muzeja grāmatu kafejnīcā "Bookmark Cafe" sestdien, 20. decembrī plkst. 17.00!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Diāna Josta
Jūrmalas pilsētas muzeja pārstāve
Tālr: 29406348