Pirmdien, 22. decembrī, Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā tiks parakstīti līgumi par deviņu "Europe Direct" informācijas centru (EDIC) izveidošanu un uzturēšanu 2009. – 2012. gadā.
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā jūlijā izsludināja projektu konkursu par Eiropas Komisijas "Europe Direct" informācijas centru uzturēšanu 2009. – 2012. gadā, uz kuru tika saņemti 17 pieteikumi.
 
Preses konferencē 2008. gada 22. decembrī plkst. 10, Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulv. 28, Rīgā, 2. stāvā) tiks paziņoti konkursa uzvarētāji un jauno "Europe Direct" informācijas centru atrašanās vietas.
 
Preses konferencē piedalīsies Iveta Šulca, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Jānis Kalviņš, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors, Jānis Endziņš, LTRK juridiskais direktors, Jadviga Bērziņa, LTRK administratīvā direktore, un Daiga Rokpelne, Valmieras bibliotēkas direktore un "Europe Direct" projekta vadītāja Valmierā.
 
Pēc preses konferences EK pārstāvniecības vadītāja Iveta Šulca EDIC pārstāvjus seminārā iepazīstinās ar Eiropas Komisijas 2009. gada prioritātēm. Eiropas Parlamenta informācijas biroja vadītājs Māris Graudiņš vērsīs uzmanību uz nākamā gada 6. jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
 
Eiropas Komisija atvēlējusi turpat 700 tūkstošus eiro EDIC darbībai Latvijā turpmākajos četros gados.
 
"Europe Direct" ir Eiropas Komisijas izveidots informācijas tīkls, kas sniedz atbildes par jebkuru ES darbības un politikas jomu, praktisku informāciju un padomus, kontaktinformāciju par iespējamām sadarbības organizācijām.
 
"Europe Direct" pieņem jautājumus Briselē pa tālruni 0080067891011, sniedz informāciju tiešsaistē un klātienē – vietējos informācijas centros. Šādā veidā ES izpildvaras institūcija – Eiropas Komisija – tieši sazinās ar cilvēkiem visā Eiropas Savienībā viņu dzimtajā valodā.
 
Pašreizējo astoņu Latvijā izveidoto Eiropas Komisijas informāciju punktu "Europe Direct" darbība beidzas šā gada nogalē. Jaunā tīkla mērķis ir paplašināt ģeogrāfisko pārklājumu un nodrošināt informācijas sniegšanu par Latvijas kā ES dalībvalsts un iedzīvotāju iespējām, tiesībām un pienākumiem tuvāk cilvēku dzīves vietām.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ivars Bušmanis
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs