Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība dāvina lauku skolu bibliotēkām datorus, kas iegādāti par "Rimi" veikalos savāktajiem ziedojumiem. "Rimi" veikalos ziedojumu kastītēs saziedoti 7755,40 LVL.
Sadarbībā ar fondu "Ziedot" Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) aicināja "Rimi" iesaistīties akcijā "Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!", lai vāktu līdzekļus datoru iegādei lauku skolu bibliotēkām.
 
Biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde uzsver: "Ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt līdzvērtīgām iespējām lietot tādus mūsdienīgus saziņas līdzekļus kā Internetu un e-pastu. Šīs akcijas mērķis ir veicināt skolu bibliotēku modernizāciju un nodrošināt skolēniem iespēju brīvi piekļūt visdažādākajai mācībām nepieciešamajai informācijai."
 
"Mūsdienās informācija ir viena no vērtīgākajām lietām – tāpat kā spēja to ātri atrast un ar to rīkoties. Tieši tāpēc līdztekus klasiskām vērtībām – grāmatām, katrā skolas bibliotēkā būtu jābūt arī datoram. Tā, manuprāt, domā daudzi mūsu pircēji, kas atsaukušies aicinājumiem un ziedojuši šim projektam", saka Zane Eniņa, "Rimi" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.
 
Biedrība 2004. gadā izsludināja akciju "Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!" un aicināja uzņēmējus ziedot lietotu datortehniku. Ziedotā datortehnika tika uzlabota, apgādāta ar programmatūru un nogādāta Latvijas bibliotēkās. Šobrīd Latvijas publiskās bibliotēkas ar datortehniku ir apgādātas, taču akcijai turpina atsaukties ļoti daudz skolu bibliotēku, kurās joprojām nav datoru skolēnu vajadzībām. Valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" veiktais pētījums Latvijas reģionu, pilsētu un pagastu skolu bibliotēkās atklāj, ka 18 % skolu bibliotēku nav neviena datora, 46 % skolu bibliotēku ir tikai viens dators, kuru galvenokārt lieto bibliotekārs, savukārt 64 % skolu bibliotēku dators nav pieejams skolēniem, kuriem tas visvairāk ir nepieciešams mācību procesā. Arī dators bibliotekāra darbam nereti ir novecojis un neatbilst mūsdienu prasībām.
 
Biedrības rīkotajā akcijā 62 skolu bibliotēkām jau dāvināti 150 datori. Pateicoties "Rimi" veikalos saņemtajiem ziedojumiem un citu ziedotāju atsaucībai, svētku laikā skolu bibliotēkas saņems aptuveni 30 jaunus datorus. Akciju atbalsta arī uzņēmums "Komerccentrs DATI grupa", kurš datorkomplektus aprīkos ar operētājsistēmu Windows XP, Tildes Birojs un Panda antivīrusa programmu. Operētājistēmas un programmatūru licences ziedojuši uzņēmumi SIA "Microsoft Latvia", SIA "Tilde" un SIA "Management Information System Latvia". Pirmie divi datori vēl šogad nonāks Jelgavas rajona Sidrabenes pagasta Salgales pamatskolā, kuras bibliotēkā līdz šim nebija neviena datora.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrības Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 29355624