Rīga, 17. dec., LETA. No šodienas Latvijas neredzīgie iedzīvotāji ik mēnesi varēs saņemt speciāli viņiem veidotu žurnālu, aģentūru LETA informēja projekta koordinatore Ilze Filmanoviča.
Žurnālu veidos audio formātā ieskaņoti raksti no lielākajiem Latvijas laikrakstiem un žurnāliem latviešu un krievu valodā, kā arī veidoti oriģināli, īpaši "DIA:logs" radīti materiāli.
 
Audio žurnāls "DIA:logs" bez maksas būs pieejams ikvienam neredzīgajam cilvēkam. Sākot no 22. decembra, to varēs lejuplādēt portālos "www.idejuforums.lv" un "www.latvijasnotars.lv", saņemt ne tikai neredzīgo cilvēku biedrībās visā Latvijā, bet arī pēc pieprasījuma pa pastu.
 
Audio žurnāla veidošanā iesaistījušies laikraksts "Diena", žurnāls "Rīgas Laiks", izdevniecību "Petit", "Dienas žurnāli" un "Lilit" preses izdevumi, kā arī Latvijas Radio.
 
Jauno audio žurnālu jau atzinīgi novērtējuši Rīgas Neredzīgo biedrības pārstāvji.
 
Žurnāla lasītājs Aleksandrs Vorslovs norāda, ka līdz šim neredzīgiem cilvēkiem bijusi iespēja paņemt rokās žurnālu, taču nav bijusi iespēja to palasīt. Informāciju var iegūt, klausoties radio, taču audio žurnāls piedāvā iespēju katram pašam izvēlēties tēmas, kas viņam šķiet interesantas, uzskata lasītājs.
 
Audio žurnāla izdošana ir milzīgs solis pretī neredzīgo cilvēku informatīvajām vajadzībām, jo tas piedāvā ne tikai aktualitātes, bet arī padziļinātu informāciju par dažādām tēmām, kā arī analītiskus un izklaidējošus rakstus, sacīja Vorslovs.
 
Žurnāls "DIA:logs" tapis, pateicoties šī gada septembrī sāktā Latvijas neredzīgo cilvēku atbalsta projekta "DIA:logs" aktivitātēm un plašai sabiedrības atsaucībai, Latvijas Zvērinātu Notāru padomei un Ideju foruma bibliotēkai.
 
Projekta "DIA:logs" aktivitātēs tika savākti ziedojumi vairāk nekā 13 000 latu apmērā, kas ļauj nodrošināt audio žurnāla izdošanu viena gada garumā.
 
 
Ilze Mežniece LETA
Copyright © LETA