Londona, 14. nov., LETA--BBC. Britu rakstnieces Emīlijas Brontē vienīgā, bet slavenā romāna "Wuthering Heights" ("Kalnu aukas") rets pirmā metiena eksemplārs pārdots izsolē par 114 000 sterliņu mārciņu (113 500 latu), kas divas reizes pārspēja tā pirms izsoles aplēsto vērtību.
Pirms izsoles tika prognozēts, ka par 1847. gadā izdoto Brontē sarakstīto traģisko mīlas stāstu varētu tikt samaksāti no 30 000 sterliņu mārciņu līdz 50 000 sterliņu mārciņu (no 29 900 latu līdz 49 800 latu).

Izsoļu nama "Bonhams" pārstāve informēja, ka reto grāmatas eksemplāru nopirkusi kāda privātpersona un ka tas paliks Lielbritānijā.

Grāmata, kas ir rakstnieces Šarlotes Brontē māsas Emīlijas vienīgais romāns, pirmo reizi tika publicēts ar vīrieša pseidonīmu Eliss Bells.

Brontē, kas 1848. gadā nomira no tuberkulozes tikai 30 gadu vecumā, izmantoja šo pseidonīmu, jo baidījās, ka viņas darbs tiks uztverts ar aizspriedumiem, ja uzzinās, ka to rakstījusi rakstniece sieviete.

Pēc romāna motīviem tapušas vairākas filmas, kā arī populārais dziedātājas Keitas Bušas singls 1978. gadā.

Iepriekšējai šī eksemplāra īpašniecei Enai Reidai grāmatu bērnībā uzdāvināja vectētiņš. Tā bija piederējusi viņas ģimenes četrām paaudzēm.

Reida, kas studē Londonas Mākslas akadēmijā, nolēmusi izmantot iegūtos līdzekļus, lai īstenotu ilgi loloto sapni kļūt par mākslinieci.
 

LETA BBC
Copyright © LETA