Svētdien, 7. decembrī, ar noslēguma sarīkojumu laureātu paziņošanu Latvijas Mākslas akadēmijā beidzies trīs dienas ilgušais festivāls "Prozas lasījumi", kas šogad notika jau 14. reizi, izceļoties ar vairākiem īpaši augstvērtīgu stāstu vai darbu fragmentu lasījumiem, kā arī ļoti labi apmeklētiem pasākumiem.
Prozas lasījumu žūrija, kuras sastāvā bija dzejniece un izdevniecības "Dienas Grāmata" galvenā redaktore Dace Sparāne, rakstnieks un literatūras mēnešraksta "Karogs" redaktors Arvis Kolmanis, literatūrkritiķis Rimands Ceplis, dzejnieks un programmas "Literārā Akadēmija" vadītājs Ronalds Briedis un literatūrkritiķe Austra Gaigala, noklausoties visu dalībnieku lasījumus un apkopojot savus individuālos vērtējumus, piešķīra četras balvas.
 
Veicināšanas balva turpmākiem sasniegumiem prozas mākslā – izdevniecības "Dienas Grāmata" grāmatu izlase – tika pasniegta Literārās meistardarbnīcas dalībniekam, Laimas Muktupāvelas audzēknim Mārim Melbārdim par pasākumā "Mīcot, lokot, veidojot" lasīto stāstu "Piezīmes par pasauli desmit nodaļās". Literatūras mēnešraksta "Karogs" gada abonementu saņēma Andra Manfelde, kas noslēguma pasākumā klausītājus aizkustināja ar dzejisko stāstu "Sauc mani par Mēnestiņu". Ar latviešu literatūrai neierastu formu izcēlās pazīstamā rakstniece Nora Ikstena, kas par fragmenta lasījumu no topošā romāna "Amour fou" ("Aplamā mīla") ieguva izdevniecības "Dienas Grāmata" 2009. gada grāmatu abonementu. Par Prozas lasījumu laureāti tika pasludināta Inga Ābele par Prozas brokastīs nolasīto stāstu "Kamenes un skudras". Rakstniece tika apbalvota ar Dailes teātra dāvanu karti izrāžu apmeklējumiem 2009. gadā.
 
Prozas lasījumus organizēja Latvijas Literatūras centrs, kas pateicas visiem dalībniekiem, žūrijai un apmeklētājiem, kā arī atbalstītājiem – Rīgas domes Kultūras departamentam, laikrakstam "Diena", krogam "Andalūzijas suns", Teātra bāra restorānam, Latvijas Mākslas akadēmijai, LNB Bērnu literatūras centram, Dailes teātrim, izdevniecībai "Dienas Grāmata", literatūras mēnešrakstam "Karogs", radio "Naba" un laikrakstam "Kultūras Forums".
 
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Literatūras centrs