Rīga, 8. dec., LETA. Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) uzdevis valsts sekretāriem izvērtēt iespējas samazināt valsts pārvaldes un tās padotībā esošo iestāžu darbinieku atalgojuma izdevumus vidēji no 10% līdz 30% salīdzinājumā ar šo gadu, šodien ziņo laikraksts "Diena".
Valsts sekretāri par premjera uzdevumu informēti piektdien valsts sekretāru sanāksmē, laikrakstam "Diena" apstiprinājis premjera preses pārstāvis Edgars Vaikulis.
 
Premjera uzdevums skar visas valsts pārvaldes un tās padotības iestādes un nozīmēs, ka tiek samazināts šogad saņemtais atalgojums. Pēc Vaikuļa teiktā, tas nozīmē, ka šā gada atalgojuma samazinājums ietekmēs visus ar valsts pārvaldi saistītos, un šogad saņemtā atalgojuma samazināšana 2009.gadā attieksies ne tikai uz ministrijās un tās padotības iestādēs strādājošajiem, bet arī uz policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem, ieslodzījuma vietās strādājošajiem, raksta "Diena".
 
No premjera pārstāvja teiktā izriet, ka atalgojuma samazināšana skars arī kultūras sfērā strādājošos - muzeju, bibliotēku, operas, teātru un citu iestāžu darbiniekus. Atalgojums tikšot samazināts arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kā arī citās valsts pārvaldes iestādēs.
 
Tiek pieļauts, ka mazāks algu samazinājums skars tos, kuri pelna mazāk. Pēc Vaikuļa sacītā, atalgojuma samazināšana neattieksies uz tiem, kuri nav valsts pārvaldes padotībā, piemēram, tiesnešiem, prokuratūru, skolotājiem, ārstiem un māsiņām.
 
Valsts sekretāriem jāsagatavo priekšlikumi atalgojuma vai štatu samazināšanai saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu. Tie jāsagatavo decembra laikā, lai nākamā gada 1.ceturksnī izmaiņas ieviestu.
 
LETA jau ziņoja, ka valdība rosinās būtisku nākamā gada valsts budžeta samazinājumu 600 miljonu latu apmērā, ceturtdien Saeimas ārkārtas sēdē deputātus informēja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC). Vērtējot esošo ekonomikas situāciju, nākamā gada budžeta deficīts varētu būt tuvu 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), norādīja premjers.
 
Pēc viņa teiktā, kopumā būs jālemj par aptuveni 700 miljonu latu izmaiņām nākamā gada budžetā.
 
 
LETA
Copyright © LETA