Analizējot situāciju un konstatējot, ka vairāk nekā 70 % no abonementu kopskaita ir noformēti pasta nodaļās, abonementu datu apstrādes sistēma darbojas operatīvi un datu ievade rit raitāk nekā citus gadus, Latvijas Pasts ir pieņēmis lēmumu par abonēšanas kampaņas termiņa pagarināšanu. Preses izdevumus visās 700 Latvijas Pasta nodaļās un pie pastniekiem varēs abonēt līdz 15. decembrim.
 Sākotnēji bija plānots, ka preses izdevumus pasta nodaļās bez tiešsaistes kases sistēmas (ar kvītīm), pie pastniekiem un pa tālruni varēs abonēt līdz 7. decembrim, bet līdz 15. decembrim preses izdevumus Latvijas Pasts piedāvāja abonēt arī modernizētajās pasta nodaļās ar tiešsaistes kases sistēmu un internetā.
 
Latvijas Pasta valdes loceklis Raitis Avots uzsver: "Latvijas Pastam bija svarīgi nodrošināt savlaicīgu un kvalitatīvu abonementu datu apstrādi, kļūdu labošanu, pārbaudi un ievadīšanu adrešu datu bāzē. Tāpēc tika pieņemts lēmums šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem abonēšanas kampaņu uzsākt agrāk. Turklāt šogad abonēšanas kampaņas kopējais laiks ir garāks – kampaņa ilgst 6 nedēļas."
 
Savukārt Latvijas Pasta piegādes pakalpojumu direktore Jūlija Grīnberga atgādina, ka noformēt abonēšanu ar abonementa pieteikumiem, kas atrodas klientam piegādātajā laikrakstu un žurnālu katalogā, nosūtot pa pastu, varēja tikai līdz 26.novembrim. Viņa uzsver: "Ja klients vel nav veicis preses izdevumu abonēšanu un plāno to darīt pasta nodaļā vai pie pastnieka, aicinu paņemt līdzi šo abonementa pieteikumu. Abonementa pieteikumā ir uzrādīta precīza klienta adrese ar tās unikālo kodu. Pasta nodaļas darbiniekam tad nebūs šī adrese jāpārraksta, kas var radīt kļūdas, bet tikai jāievada unikālais kods. Rezultātā adrese būs precīza un atpazīstama, kas bez problēmām nodrošinās abonētā izdevuma piegādi."
 
Arī Latvijas Preses izdevēju asociācija atbalsta Latvijas Pasta lēmumu pagarināt kampaņu, aicinot iedzīvotājus izmantot šo iespēju un abonēt preses izdevumus.
 
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad abonēšanas kampaņa tika uzsākta tikai 28. novembrī, šogad, kopš abonēšanas kampaņas sākuma 1. novembrī, jau ir noformēti ap 260 tūkstošiem abonementu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inese Kreicberga
VAS "Latvijas Pasts" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr.: + 371 67608504