Bostona, 5. dec., LETA--REUTERS. Sociālās interneta vietnes "Facebook" lietotājus apdraud datorvīruss "Koobface", kas izmanto sociālā tīkla ziņojumapmaiņas sistēmu, lai inficētu personālos datorus un iegūtu dažādu informāciju, tostarp kredītkaršu numurus.
Šis jau ir kārtējais hakeru mēģinājums, cenšoties uzbrukt sociālo interneta vietņu lietotājiem.
 
"Līdz šim "Facebook" līdzīgos veidos jau ir apdraudējuši vairāki datorvīrusi," sacīja interneta vietnes preses sekretārs Berijs Šnits, piebilstot, ka līdz šim inficēts ir bijis tikai neliels skaits lietotāju.
 
"Koobface" datorvīruss izplatās, nosūtot ziņojumus no datoriem, kuri jau ir inficēti. Saņemot ziņojumu, kura nosaukums parasti ir "Tu šajā jaunajā filmā izskaties vienkārši burvīgi", lietotāji tiek nosūtīti uz interneta vietni, kur tiem lūdz lejupielādēt it kā "Adobe Systems Inc." programmas "Flash player" atjauninājumu.
 
Ja lietotāji lejupielādē šo programmu, tad to datori tiek inficēti ar datorvīrusu, kas lietotājus novirza uz inficētām mājaslapām katru reizi, kad tie mēģina izmanot "Google", "Yahoo", MSN vai "Live.com" meklētājsistēmas.
 
ASV antivīrusu un datoru drošības kompānija "McAfee Inc." pavēstīja, ka pagaidām vēl nav atklāti cilvēki, kas apdraud interneta lietotājus, izmantojot "Koobface", jo hakeri turpina atjaunināt savu programmatūru, lai pārspētu sociālo interneta vietņu administratorus.
 
Savukārt šā gada oktobrī ar "Koobface" vīrusu tika inficēta arī sociālā interneta vietne "MySpace", kurai bija nepieciešams izmantot drošības tehnoloģiju, lai to iznīcinātu.
 
"MySpace" preses sekretāre informēja, ka kopš tā laika "Koobface" vairs neesot manīts.
 
 
LETA REUTERS
Copyright © LETA