Latvijā 80% darbspējas vecuma iedzīvotāju labprāt vismaz stundu nedēļā veltītu profesionālās literatūras lasīšanai, tomēr tikai 12% aptaujāto atzīst, ka spēj ikdienā atrast tam nepieciešamo laiku. Tā vietā iedzīvotāji stundu un vairāk laika ir spiesti pavadīt rindās veikalos, sastrēgumos, ceļā uz darbu un atpakaļ, liecina izdevniecības "Lietišķās informācijas dienests" veiktā aptauja.
Profesionālās literatūras lasīšana ir izdevīga alternatīva citām darbinieku apmācības un motivācijas metodēm, tomēr tikai 12% aptaujāto vecumā no 15-49 gadiem atzīst, ka spēj atrast laiku grāmatu lasīšanai un tikai 50% aptaujāto pēdējā pusgada laikā ir izlasījuši vismaz vienu profesionālajai izaugsmei noderīgu grāmatu.

Darbaspēka trūkuma problēmas strādājošajiem ir radījušas papildus slodzes un aizņemtības draudus, bet tajā pašā laikā ir palielinājies laiks, ko pavadām nelietderīgi – stāvot lielveikalu rindās, caur sastrēgumiem braucot uz darbu vai mācībām, u.tml. 66% aptaujāto atzīst, ka nelietderīgi pavada vairāk nekā stundu nedēļā, bet 16% respondentu norādījuši, ka nelietderīgi pavada pat vairāk nekā 6 stundas nedēļā.

Automašīnās, sabiedriskajā transportā pavadītais laiks var tikt izmantots arī grāmatu lasīšanai, bet tikai gadījumā, ja esat izcīnījis sēdvietu un pats neesat šoferis. Kā risinājumu situācijai, kurā sarūk laiks, ko varam veltīt profesionālajai izaugsmei un pieaug nelietderīgi pavadīts laiks pārvietojoties vai gaidot rindās, izdevniecība "Lietišķās informācijas dienests" piedāvā jaunumu – pirmo lietišķai auditorijai domāto audiogrāmatu "Savs bizness". Tā ir iespēja klausīties grāmatu par biznesa uzsākšanu mp3 atskaņotājos mašīnā, lielveikalu rindā, autobusā, datorā un citur.

Audiogrāmata "Savs bizness" ir uzņēmējas Aivas Vīksnas stāsts ikvienam, kas jau sāk savu biznesu vai tikai vēl sapņo par savu uzņēmumu. Sniedzot uzņēmējdarbībai nepieciešamās teorētiskās un praktiskās zināšanas, grāmata skaidro, kā audzināt uzņēmējdarbības garu, kur un kā meklēt biznesa idejas, kā rakstīt biznesa plānu, dibināt uzņēmumu, vadīt to un veidot attiecības ar uzņēmuma darbiniekiem. Audiogrāmatu sākot ar 12. novembri iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lid.lv, novembra beigās arī vadošajās grāmatnīcu ķēdēs visā Latvijā.

Aptauja par Latvijas iedzīvotāju grāmatu lasīšanas tradīcijām tik veikta 2007. gada oktobrī sadarbībā ar OMD Snapshot.

Izdevniecība "Lietišķās informācijas dienests" jau 15 gadus specializējas profesionālas un kvalitatīvas informācijas un literatūras izdošanā profesionāļiem, vadītājiem un uzņēmējiem. Izdevniecība izdod Latvijas autoru un latviski tulkotas biznesa un profesionālās grāmatas, kas ir atzītas visā pasaulē, kā arī atbilst Latvijā aktuālajām norisēm. Izdevniecība "Lietišķās informācijas dienests" ir sadarbības partneris tādām pazīstamām izdevniecībām kā "Harvard Business School Press" (ASV), "Cogan Page" (Lielbritānija) u.c.

Plašāka informācija:
Linda Vītola
Tālr.: 7508382; 29633631
E-pasts: linda.vitola@mrsgrupa.lv
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ēriks Matulis
Mediju attiecību konsultants
Izdevniecība "Lietišķās informācijas dienests"