Jau vairāk nekā divdesmit gadu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) veidotajām izstādēm ir iespēja iepazīties ne tikai bibliotēkas lasītājiem, bet interesentiem arī citās Latvijas bibliotēkās, kā arī muzejos un mācību iestādēs.

Pēdējos piecos gados astoņdesmit deviņas bibliotēkas sagatavotās ceļojošās izstādes ir apmeklējuši vairāk nekā 106 000 apmeklētāju. Vislielākā interese bijusi par izstādēm "Atpūta ar "Atpūtu": žurnālam – 80", "Hilzenu un Buiņicku devums Latgales kultūrvēsturē", "Latviešu – čehu literāro sakaru pieci gadsimti", "Grāmatas par sieru", "Latvijas grāmatu māksla", "Pasta romāni atklātnēs: (1898 – 1914)", "Biblioterapija – grāmatu spēks".

2011. gadā LNB Izstāžu nodaļa piedāvā eksponēšanai jaunas ceļojošās izstādes: "Zudusī darbīgā Latvija", "Pēc zemes, taisnības un gaismas" (no cikla "Latvieši pasaulē"), "Prāta anatomija", "Sievietes fotomirklis".

Tā kā LNB Izstāžu nodaļas nodrošina arī ārvalstu sadarbības partneru izstāžu eksponēšanu Latvijā, tad šogad var pieteikties uz Čehijas Ārlietu ministrijas veidoto izstādi "Labākais no Čehijas", "Leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem" un Somijas institūta Tallinā izstādi "Finest: latviešu, igauņu, somu komiksi".

Izstāžu apraksti un informācija par pasūtīšanu

Ziņu sagatavoja:
Anda Lamaša
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļas vadītāja
Tālr.: 67287459, 26373917

Tagi: Izstādes, LNB, Ceļojošās izstādes