Liepāja, 1. dec., LETA. Ceturtdien, 4. decembrī, plkst. 11 Liepājā piešķirs balvu labākajiem bibliotekāriem darbā ar bērniem, aģentūru LETA informēja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas (CZB) mācību centra vadītāja Gita Švarce.
1. oktobrī Liepājas CZB izsludināja konkursu uz Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.
 
"Voldemārs Caune, bibliotekārs, bibliogrāfs un žurnālists, no 1919. gada līdz 1923. gadam strādāja par pārzini Liepājas pilsētas bibliotēkā, kur 1919. gada 16. decembrī atklāja pirmo bērnu literatūras nodaļu. Viņam bija raksturīga īpaša izpratne, vēlēšanās piesaistīt bibliotēkas lasītāju pulkam tieši bērnus, tur viņš saskatīja nākotni bibliotēku attīstībai. Īpašas prasības viņš izvirzīja bibliotekāriem, kuri strādā ar jauno paaudzi," pastāstīja Švarce.
 
2007. gadā, atzīmējot Liepājas CZB 230. gadskārtu un bērnu bibliotēkas 60. gadskārtu un godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu tās dibināšanā, Liepājas CZB nodibināja ikgadēju balvu bibliotekāriem, kuri strādā ar bērniem. Pirmie šo balvu saņēma bērnu bibliotēkas "Vecliepājas Rūķis" darbinieki.
 
Konkursu organizē Liepājas CZB, tam šogad tika iesniegti pieci pieteikumi. Konkursa komisija, kuras sastāvā ir Latvijas Nacionālas bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Māris Rungulis, Liepājas CZB direktore Ilga Erba un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Juris Jirgens, izvērtējot izvirzītās kandidatūras, par uzvarētājiem atzina divus pretendentus.
 
 
Normunds Kārkls LETA
Copyright © LETA