Rīga, 27. nov., LETA. Šodien plkst. 16 Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā ES Informācijas aģentūras bibliotēka svin savu desmito dzimšanas dienu, atklājot jaunu elektronisku pakalpojumu, aģentūru LETA informēja ES Informācijas aģentūras projektu vadītāja Lāsma Lapinska.
Jaunais pakalpojums ikvienam interesentam, īpaši cilvēkiem bez priekšzināšanām darbā ar datoru un internetu, nodrošinās iespēju vienkārši un bez maksas piekļūt ES institūciju un ES dalībvalstu informācijai un pakalpojumiem. Piemēram, ES oficiālajam portālam, ES institūciju mājaslapām, informācijai par ES darbības jomām u.tml.
 
Šo pakalpojumu apmaksā ES.
 
ES māja Rīgā ir ceturtā vieta pēc Madrides, Briseles un Dublinas, kurā būs pieejams šis pakalpojumu sniedzējs. Elektronisko pakalpojumu sniedzēju "Administratel" atklās Eiropas Informācijas sabiedrības fonda prezidents Dons Hulio Gomezs Pomars.
 
Specializētā bibliotēka ES jautājumos tika izveidota 1998. gada 20. novembrī Eiropas Integrācijas biroja sastāvā. Tā bija pirmā publiskā bibliotēka un joprojām ir vienīgā publiskā bibliotēka Latvijā, kas specializējusies ES jautājumos.
 
No 2009. gada 1. janvāra bibliotēka tiks iekļauta Valsts kancelejas sastāvā un to pārdēvēs par ES informācijas bibliotēku. Bibliotēkas atrašanās vieta paliks nemainīga, proti, ES mājas Rīgā otrajā stāvā.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA