Liepāja, 27. nov., LETA. Liepājas reģionālais laikraksts "Kurzemes Vārds" šodien svin 90 gadu jubileju, aģentūru LETA informēja laikraksta projektu vadītāja Anda Pūce.
1918. gada 27. novembrī, pusotru nedēļu pēc neatkarīgas Latvijas valsts izveidošanas, Liepājā pazīstamais ārsts un sabiedriskais darbinieks Ernests Ekšteins kopā ar domubiedriem nolēma dibināt avīzi. Sākotnēji "Kurzemes Vārds" tika veidots divās mazās istabiņās Juliānas ielā.
 
Ekšteina galvenais mērķis bija ar avīzi stiprināt nacionālās neatkarības ideju un vienot sabiedrību. Vēlāk, pagājušā gadsimta 20. gados, rakstnieks Haralds Eldgasts ieviesa saturiskus uzlabojumus "Kurzemes Vārdā", bet 30. gados redaktors Kristaps Grāmatnieks gādāja par izdevuma stabiliem saimnieciskajiem pamatiem - tika izveidota sava tipogrāfija, kas ļāva būt neatkarīgiem un operatīviem.
 
"Mēs uzskatām par savu misiju radīt sabiedrībai aktīvu dzīves pozīciju, lai liepājnieki un novada iedzīvotāji paši iesaistās savas pilsētas un valsts likteņu lemšanā," norāda "Kurzemes Vārda" redaktors Andžils Remess.
 
Izdevniecībai ir sava tipogrāfija, kas apkalpo visu Kurzemes reģionu, tāpat preses abonēšanas centrs "Kurzemes Vārds", kas nu jau otro sezonu piedāvā savus pakalpojumus liepājniekiem. Kopumā izdevniecībā ir 70 darbinieku.
 
"Mūsu mērķis ir kļūt par reģionālo daudzprofilu mediju uzņēmumu un izdevniecības darbība tiek vērsta uz to, lai šo mērķi sasniegtu," piebilda SIA "Kurzemes Vārds" valdes priekšsēdētājs Edgars Lūsēns.
 
 
Normunds Kārkls LETA
Copyright © LETA