Bibliotēku kaķu tēma novembrī tika aktualizēta no jauna, kad mēdijos parādījās ziņa, ka aktrise Merila Strīpa piekritusi filmēties Vikijas Maironas (Vicki Myron) darba "Djūijs: mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kurš aizkustināja pasauli" (Dewey: The Small-Town Library Cat Who Touched the World (2008)) ekranizācijā. M. Strīpai būs jāspēlē darba autore, kura strādā bibliotēkā un novēro iespaidu, kādu kaķis, kurš kādu rītu tiek atrasts pamests bibliotēkas grāmatu atgriešanas kastē un vēlāk kļūst par bibliotēkas talismanu, atstāj uz mazpilsētas iedzīvotājiem.
 


V. Maironas grāmatas pamatā ir stāsts par ASV Aiovas štata Spencera publiskajā bibliotēkā no 1988. līdz 2006. gadam reāli mitušu kaķi Djūiju (pilnajā vārdā – Dewey Readmore Books), kurš dzīvoja bibliotēkā un deva ievērojamu ieguldījumu bibliotēkas atpazīstamības un popularitātes veicināšanā. Saskaņā ar Djūija mājaslapā teikto, Djūijam bibliotēkā bija noteikti darba pienākumi:
  1. Mazināt stresu ikvienam cilvēkam, kurš pievērš tam uzmanību.
  2. Katru rītu 9:00 sagaidīt bibliotēkas apmeklētājus pie bibliotēkas durvīm.
  3. Drošības apsvērumu un komforta līmeņa kontroles dēļ izmēģināt visas kastes, kas nonāk bibliotēkā.
  4. Kā oficiālam bibliotēkas vēstnesim apmeklēt visus bibliotēkas pasākumus.
  5. Kad vien iespējams iepriecināt bibliotēkas darbiniekus un lasītājus ar komisku uzvedību.
  6. Kāpšana grāmatu kastēs, uz mapēm un papīriem tajā laikā, kad tie ir vajadzīgi darbiniekiem.
  7. Bezmaksas nacionālas un starptautiskas publicitātes veicināšana. (Tas ietver: pozēšanu fotogrāfijām, smaidīšanu kamerām un vienkāršu būšanu jaukam.)
  8. Strādāšana pie pasaules visklīrīgākā kaķa statusa, noraidot visu pārtiku, izņemot visdārgāko un tīkamāko,  – un lielākoties noraidot pat to.

Prakse, kad dzīvnieki tiek izmantoti kā kompanjoni veciem cilvēkiem, slimnīcās un aprūpes mājās, ir labi zināma jau gadiem. Arī kaķu turēšana bibliotēkā ir sena tradīcija daudzviet, sākotnēji aizsardzībai pret grauzējiem, bet daudz biežāk, lai ar to palīdzību radītu bibliotēkā patīkamu atmosfēru. Bibliotēku kaķu fani pat ir izveidojuši vietni internetā ar bibliotēku kaķu vispasaules karti, kurā apkopota informācija par apzinātajiem bibliotēkās mītošajiem kaķiem. Arī Latvija nav palikusi bešā – esam tur pārstāvēti ar Biznesa augstskolas Turība Turīti un Ventspils bibliotēkas Emīliju. Ļoti iespējams, ka viņi Latvijā nav vienīgie, tāpēc, lai šī informācija kalpo par ierosmi citiem padarīt savus četrkājainos kolēģus slavenus visā pasaule.