Lai iepazīstinātu Latvijas sabiedrību ar Amerikas indiāņu vēsturi un kultūras mantojumu, ASV vēstniecība Latvijā novembrī organizē dažādus pasākumus. 26. novembrī plkst. 16:30 ASV vēstnieks Latvijā Čārlzs Larsons atklās fotoizstādi "Vīzijas par Amerikas iedzimtajiem" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (K. Barona ielā 14, Jaunākās periodikas lasītavā 1. stāvā), bet plkst. 19:00 Andrejsalā (Elektrocehā) notiks dzejas pasākums.
Jau vēsturiski Amerikā novembrī piemin tās iedzimto tautas, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu Amerikas Savienoto Valstu attīstībā.
 
Trešdien, 26. novembrī, ASV vēstnieks Latvijā Čārlzs Larsons atklās fotoizstādi "Vīzijas par Amerikas iedzimtajiem" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izstādē būs aplūkojamas slavenā amerikāņu fotogrāfa Edvarda Kērtisa (Edward Curtis) (1868-1952) fotogrāfijas. Vēstnieks arī dāvinās grāmatu kolekciju bibliotēkai. Dāvinājumā ir enciklopēdijas par indiāņu cilšu vēsturi, Amerikas iedzimto rakstnieku literatūras antoloģijas, daiļliteratūra, grāmatas par Amerikas indiāņu mākslu, simboliem, mītiem, tradicionālajiem tērpiem, audumiem un rotām. Izstāde būs apskatāma līdz 6. janvārim.
 
Šonedēļ Latvijā viesojas arī īpaši viesi no Santa Fe, ASV. Navaho cilts indiāņi Nolans Melnais Ērglis Eskīts (Nolan Black Eagle Eskeets) un Eiprila Kateri Čavesa (April Kateri Chavez)  un Timotijs Maklaflins (Timothy McLaughlin), Santa Fe Indiāņu skolas "Runātā vārda kluba" un Rakstniecības centra vadītājs. Viesi apmeklēs skolas Latvijā, lai iepazīstinātu Latvijas jauniešus ar Amerikas iedzimto dzīvi mūsdienās.
 
26. novembrī Andrejsalā (Elektrocehā) plkst. 19:00 Nolans Melnais Ērglis Eskīts, Eiprila Kateri Čavesa un Timotijs Maklaflins uzstāsies ar runātās dzejas (slam poetry) programmu un stāstīs par savu pieredzi, uzaugot Amerikā kā vienas no tās iedzimto cilšu pārstāvjiem. Pasākumu organizē ASV vēstniecība sadarbībā ar apvienību "Orbīta". Dzejas pasākumā piedalīsies arī Latvijas mutvārdu dzejnieks Žoržs Uaļļiks.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Dilane
ASV vēstniecības Latvijā preses un mēdiju speciāliste
Tālr.: (371) 67509022
riga.usembassy.gov