Rīga, 24. nov., LETA. Līdz gada beigām elektronisko sakaru operators "Lattelecom" sociālās kustības "Pieslēdzies, Latvija!" ietvaros dāvinās 90 datorus ar mērķi sekmēt datora un interneta pieejamību, šodien informēja "Lattelecom" vadība.
"Lattelecom" aicina jebkuru Latvijas iedzīvotāju, kurš ikdienā lieto datoru un tā gūst ieguvumus savā ikdienas dzīvē, iemācīt rīkoties ar datoru un internetu kādu Latvijas iedzīvotāju, kurš datoru ikdienā nelieto. Līdz gada beigām "Lattelecom" izveidotā komisija atlasīs 90 labāko stāstu īpašniekus un dāvinās datoru apmācības veikšanai.
 
"Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis atzina, ka "Pieslēdzies, Latvija!" ideja radās, ņemot vērā radušos ekonomisko situāciju Latvijā un visā pasaulē.
 
"Jārīkojas pašiem, lai kļūtu konkurētspējīgāki un radītu ko jaunu, nevis jāgaužas un jāgaida, ka valsts kaut ko darīs kāda labā," sacīja Gulbis.
 
"Lattelecom" jau ir pieredze līdzīgās sociālās programmās, piemēram, "Iespējamā misija". Pagājušajā nedēļā "Iespējamās misijas" programmas 12 skolotāji kļuva par pirmajiem "Lattelecom" projekta "Pieslēdzies, Latvija!" aizsācējiem. Katrs no 12 skolotājiem ir saņēmis lietošanā no "Lattelecom" portatīvo datoru, bet skolas, kurās viņi strādā, - video projektoru.
 
Programmas "Iespējamā misija" patronese Ingrīda Blūma izteica pateicību par "Lattelecom" sniegto atbalstu un pauda cerību, ka, īstenojot šo un citu projektus, Latvijas iedzīvotāji iegūs pietiekami daudz zināšanu par informācijas tehnoloģijām, lai radītu izglītotu un radošu informācijas sabiedrību.
 
Tāpat, lai palīdzētu skolām ar novecojušo datortehniku, nākamgad "Lattelecom" desmit Latvijas skolām dāvinās 100 mazlietotus datorus.
 
Veicinot pašu uzsākto kustību, pavasara un rudens sesijā "Lattelecom" darbinieku komanda dosies ceļā, lai sekmētu zināšanu nodošanu tālāk. Vienu nedēļu Latvijas SOS bērnu ciematos Īslīcē un Valmierā uzturēsies un ar savām zināšanām informācijas tehnoloģiju jomā dalīsies 15 uzņēmuma brīvprātīgie.
 
"Pieslēdzies, Latvija!" var pieteikties līdz šā gada beigām, bet ik pēc trīs mēnešiem "Lattelecom" veiks testu, lai pārbaudītu iegūtās zināšanas.
 
 
Kaspars Dzenis LETA
Copyright © LETA