Tallina, 20. nov., LETA. Svinot 85. gadadienu, kopš Tallinas Centrālajā bibliotēkā iespējams aizņemties grāmatas uz mājām, ir atklāta izstāde, kurā apskatāmas atdotajās grāmatās atrastās grāmatzīmes, raksta laikraksts "Postimees".
"Grāmatās ir atrastas dažādas lietas – gan klasiskas grāmatzīmes, gan pastkartes, fotogrāfijas, vizītkartes, zīmējumi, piezīmju lapas, vēstules, aploksnes, kompaktdiski, matu sprādzes, nauda, rēķini, reklāmas lapas un brošūras," stāstīja Centrālās bibliotēkas Igauņu valodas literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre Sille Rossa. Izstādīto lietu vidū ir arī loterijas biļetes, kaltēti augi un pat viens tamborējums.
 
Pēc Rossas domām, šīs lietas cilvēkiem nav tik svarīgas, lai pēc tām atgrieztos. Tomēr reizēm izklaidīgāki lasītāji grāmatā ir atstājuši arī tādas vērtības kā lielākas naudaszīmes, svarīgas fotogrāfijas vai dokumentus. "Šādos gadījumos mēs sazināmies ar atrastās lietas īpašnieku. Šādi esam atdevuši ne mazumu vērtīgu lietu," atklāja Rossa.
 
Kā pastāstīja Rosa, grāmatās atrasto lietu meklēšana ietilpst bibliotēkas darbinieku ikdienas darbā. Izstādē izstādītās grāmatzīmes bibliotēkā ir uzkrājušās daudzu gadu gaitā.
 
 
Anda Zūle-Lapimā LETA
Copyright © LETA