Rīga, 14. nov., LETA. Gatavojoties Latvijas Republikas dibināšanas 90. gadadienai, Latvijas Valsts arhīvu mājaslapā "www.arhivi.gov.lv" ir ievietota 15 nozīmīgu ar Latvijas vēsturi saistītu arhīvu dokumentu digitāla publikācija un izsludināts konkurss Latvijas skolēniem Pārbaudi savas zināšanas Latvijas vēsturē!, aģentūru LETA informēja Latvijas Valsts arhīvu ģenerāldirektors Valdis Štāls.
Publicēto dokumentu oriģināli glabājas Latvijas Valsts vēstures arhīvā, Latvijas Valsts arhīvā, Saeimas arhīvā, Ārlietu ministrijas arhīvā, Tautas frontes muzejā, kā arī Krievijas Federācijas Prezidenta arhīvā un Krievijas Federācijas Valsts arhīvā.
 
Vairums dokumentu ir autentiski, ar oriģināliem vēsturisku personu parakstiem un raksturīgām attiecīgā laika perioda dokumentu noformējuma iezīmēm.
 
Ar šo publikāciju arhīvi cer sagādāt svētku reizē nelielu dāvanu Latvijas vēstures interesentiem, jo īpaši tāpēc, ka ir iespējama arī dokumentu lejuplāde.
 
Skolēnu konkursa uzvarētāji balvās saņems vērtīgas Latvijas vēstures dokumentu publikācijas, dažas pārsteiguma balvas, kā arī tiks aicināti klātienē iepazīties ar Latvijas valsts arhīviem, pastāstīja Štāls.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA