Ceturtdien, 13. novembrī, plkst. 15.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz literāri muzikālu pasākumu "Starp citām sejām un citām ugunīm ar to pašu nepārtaisāmo sirdi", kas veltīts Ojāra Vācieša 75. dzimšanas dienai.
Ojāra Vācieša jubilejas pasākumā piedalīsiess aktieri Gatis Gāga (Rīgas Jaunais teātris) un Gundars Grasbergs (Latvijas Nacionālais teātris).
 
"28. novembrī apritēs divdesmit pieci gadi, kopš Ojārs Vācietis ienira mūžībā, "pazuda rudenī kā ūdenī zivs", taču viņa dzeja joprojām šķiet kā nupat rakstīta", pauda Ventspils Galvenās bibliotēkas Ventspils Galvenās bibliotēkas Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas speciāliste.
 
Ojāra Vācieša dzeju raksturo īpaši dziļais, intīmi izjustais latviskums, dzejnieka cilvēciskā bijība pret dzīvību, pret ļaužu tiesībām dzīvot, radīt, just, domāt savas un ne varas domas. Ojāra Vācieša dzeja nozīmē kultūras nepārtrauktību, kas ir vienīgais nodrošinājums tā sauktajai nācijas identitātei. Dzejnieka devums latviešu literatūrā un kultūrā ir fenomenāls: bibliogrāfijā ietilpst ap seši tūkstoši ierakstu vairāk nekā 40 pasaules tautu valodās.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Nadežda Mazure
Ventspils Galvenās bibliotēkas Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas speciāliste
Tālr.: 63627362